صفحه اصلی / آموزش بهینه سازی سایت / آموزش بهینه سازی سایت|موزکست
LSI Keywords
LSI Keywords

آموزش بهینه سازی سایت|موزکست

موزکست آزمایشی در راستای ردیابی آب و هوای الگوهای الگوریتم موتورجست و جوی گوگل است.گوگل اعلام کرده که در سال 2010، 516 تغییر در الگوریتم های موتور جستجوی خود ایجاد کرده است و شواهد نشان می دهند که این تغییرات همچنان ادامه دارد.موزکست طراحی شده است تا به دیگران در دنبال کردن این تغییرات کمک کند.

روش کار موزکست چیست؟

موزکست هر 24 ساعت 1000 کلمه ی کلیدی دست چین شده را انتخاب می کند و نتایج جست و جوی گوگل را دریافت می کند. واژه های کلیدی از قصد طوری انتخاب می شوند که از مقاصد محلی واضح جلوگیری کنند و به طور مساوی بر اساس حجم درخواست بین پنج “bin” تقسیم شده و هر روز تقریباً در زمانی ثابت از مکانی ثابت ردیابی می شوند.به عبارت دیگر موزکست تمام تلاش خود را برای تحت کنترل بودن دیتاها می کند.روزانه موزکست 10 مورد اول را انتخاب می کند و با 10 مورد اول روز قبل مقایسه می کند و تغییرات (دلتا)رو محاسبه می کند.برای اندازه گیری دلتا موزکست از دو معیار دلتا 10 و دلتا 100 استفاده میکند. بعد از محاسبه تغییرات نتیجه را به صورت دما بر حسب سانتی گراد اعلام میکند.دمای هوا در یک روز متعادل 21 درجه سانتی گراد می باشد.

صفحه موزکست

دلتا 10 چیست؟

موزکست معیار های مختلفی را برای مقایسه 10 نتیجه اول در دو روز را آزمایش کرد و سرانجام به دو معیار دلتا 10 و دلتا 100 دست یافت. اولین معیار دلتا 100 است که با مقایسه 10 نتیجه اول در دو روز خروجی آن عددی بین 0 تا 100 می باشد که به صورت زیر محاسبه می شود:

  • +0 اگر جایگاه تغییری نکند
  • +|#| اگر جایگاه در در محدوده 10 نتیجه اول تغییر کند
  • +10 اگر نتیجه از 10 نتیجه اول خارج شود

برای مثال اگر URL از 2 ام به 5 ام تغییر جایگاه پیدا کند، # برابر 3 خواهد بود و سه تا به مقدار دلتا 100 اضافه خواهد شد. برای نرمالیزه کردن دیتا،از دلتا 100 ریشه توان دوم گرفته می شود و دلتا 10 که عددی بین 0 تا 10 است به دست می آید.تمامی نتایج موزکست بر پایه دلتا 10 می باشد.

موزکست

آب و هوا چه کاربردی دارد؟

به بیان ساده،هرچه دما بالاتر می رود یعنی تغییرات بیشتری در 24 ساعت گذشته در رتبه بندی گوگل ایجاد شده است.هر دما نیز با یکی از 5 حالت آب و هوایی بالا برای نمایش شدت نمایش داده می شود.بنابراین اگر تغییرات عمده ای در الگوریتم ها باشد دمای بالا و وضعیت هوای طوفانی رو در آن روز خواهیم داشت.

استفاده از آب و هوا صرفا برای ایجاد جذابیت است.

پست کانال

منبع:websima

درباره موسوی

مدرس گرافیست طراح و بهینه ساز سایت

این مطالب را نیز ببینید!

سئو

پیوند یکتا و خط تیره

پیوند یکتا و استفاده از خط تیره آموزش بهینه سازی سایت موتورهای جستجو خط تیره …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *