صفحه اصلی / آموزش بهینه سازی سایت / لیست کامل الگوریتم های گوگل برای سئو
آموزش بهینه سازی سایت
آموزش بهینه سازی سایت

لیست کامل الگوریتم های گوگل برای سئو

title-image.png

آموزش بهینه سازی سایت

گوگل الگوریتم های زیادی داره ولی داخل سایت های ایرانی در مجموع چند تا از اون ها رو میتونید پیدا کنید!!!

 

آموزش بهینه سازی سایت در زیر به چند مورد از الگوریتم ها میپردازیم و سپس سراغ لیست کامل (به زبان انگلیسی) آنها میرویم

 

رنکبرین RankBrain

RankBrain_blog-01.jpg

الگوریتم جدید رتبه بندی گوگل

دنیای سئو مدام در حال تغییر است و فاکتورهایی که برای رتبه بندی سایت‌ها در صفحه نتایج موتورهای جستجو استفاده می‌شود نیز همیشه ثابت نمی‌ماند. گوگل به عنوان پرکاربردترین موتور جستجوی اینترنتی تاکنون بارها الگوریتم‌های رتبه بندی خود را تغییر داده و بروز رسانی کرده است. چون گوگل در بازار جستجوی اینترنتی نفوذ و انحصار زیادی دارد، آگاهی از بروزرسانی الگوریتم‌های رتبه بندی اش امری ضروری است، زیرا در صورت همسو نشدن با آن ممکن است رتبه سایت‌ها در صفحه نتایج جستجوی گوگل افت کند و موجب کاهش ترافیک ورودی به آن ها شود.

گوگل در سال‌های اخیر مدام تلاش کرده است تا تجربه کاربری موتور جستجوی خود را بهبود بخشیده و نتایج جستجوی با کیفیتی را به کاربرانش نمایش دهد. به طور کلی گوگل در تلاش است تا معیارهای رتبه گیری سایت‌ها در صفحه نتایج جستجوی خود را بیشتر به سمت فاکتورهای کیفی و کاربر پسند سوق دهد و از ورود سایت‌هایی با محتوای ضعیف به صدر نتایج جستجو جلوگیری کند. یکی از جدیدترین اقدامات گوگل در این خصوص معرفی الگوریتم رنکبرین (RankBrain) است.

الگوریتم رنکبرین (RankBrain) که گوگل آن را در اواخر اکتبر سال 2015 معرفی نمود، یک سیستم هوش مصنوعی است که از الگوریتم‌های یادگیری ماشین (machine learning) استفاده می‌کند. الگوریتم‌های یادگیری ماشین به کامپیوترها (مفهوم کلی) امکان می‌دهد که از طریق داده‌ها و آزمایشاتی که انجام می‌دهند، یادگیری در مورد شرایط سیستم بدست آورند و عملکرد خود را به تدریج بهبود دهند. این الگوریتم‌ها به گوگل کمک می‌کند تا عبارات جستجو را بهتر پردازش کرده و نتایج مناسب تری را به کاربران خود نمایش دهد. گوگل الگوریتم رنکبرین (RankBrain) را به عنوان سومین فاکتور مهم (بعد از بک لینک و محتوا) برای رتبه بندی سایت‌ها در صفحه نتایج موتور جستجوی خود معرفی کرده است.

 

آیا الگوریتم رنکبرین (RankBrain) تاثیر زیادی بر رتبه سایت‌ها خواهد گذاشت؟

طبق نظر متخصصان سئو این الگوریتم مطمئنا رتبه سایت‌ها را در آینده بشدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. اما هم اکنون مهندسان گوگل بیشتر بر روی آزمایش این الگوریتم متمرکز هستند و کاربران طی ماه‌های آتی به مرور تاثیرات آن را در نتایج جستجو خواهند دید. رنکبرین (RankBrain) به دلیل استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین قادر خواهد بود تا معنای عبارات و واژه‌ها را بهتر تشخیص داده (پیشرفته تر از الگوریتم مرغ مگس خوار) و با بازخوردی که از کاربران گوگل دریافت می‌کند، نتایجی را به آن‌ها نمایش دهد که بیشترین شباهت را به چیزی که آن‌ها دنبالش بوده‌اند داشته باشد. در واقع این الگوریتم به گوگل کمک می‌کند تا حدس‌های بهتری از نظر معنایی در خصوص عبارات جستجو کاربران بزند.

آیا الگوریتم رنکبرین (RankBrain) اصول قبلی سئو را تغییر می‌دهد؟

اصول سئو به دلیل معرفی این الگوریتم تغییر نخواهد کرد، بلکه مسئله اصلی تغییر استراتژی‌های سئو و بهبود رتبه سایت‌هاست. برای مثال اگر قبلا چگالی کلمات کلیدی موجود در صفحه، استفاده از کلمات کلیدی در تیترها و لینک‌ها و … مهم بود، در آینده کیفیت محتوای صفحه، کاربر پسند بودن، مفید، جدید و طبیعی بودن آن اهمیت پیدا خواهد کرد. نکته چالش برانگیز این است که راه مشخصی برای بهبود رتبه سایت به آن شکلی که در گذشته وجود داشت، در آینده وجود نخواهد داشت.

برای درک بهتر این نکته به مثال زیر توجه کنید. اگر رتبه سایت را همانطور که گوگل توصیف می‌کند، تحت تاثیر 200 فاکتور در نظر بگیریم، در گذشته وزن این فاکتورها به طور تقریبی مشخص بود اما وزن این فاکتورها در آینده با توجه به نوع عبارات جستجو و سایت های ارائه دهنده محتوا، تغییر خواهند کرد. برای مثل ممکن است دو سایت مشابه برای رسیدن به رتبه 1 به ازای یک کلید واژه نیاز به بک لینک بیشتر داشته باشند، اما دو سایت دیگر برای کلید واژه‌ای دیگر به جای تعداد بک لینک بیشتر نیاز به محتوایی تخصصی‌تر داشته باشند.

رتبه بندی سایت‌ها در گذشته:

الگوریتم رنکبرین گوگل RankBrain

رتبه بندی سایت‌ها در آینده:

الگوریتم رنکبرین RankBrain

شاید در ابتدا این الگوریتم و میزان تاثیرش بر رتبه سایت‌ها ترسناک باشد! اما طبق نظر کارشناسان سئو تمام این اقدامات گوگل تنها یک هدف را دنبال می‌کند و آن: ارائه محتوای با کیفیت به کاربران است. در واقع الگوریتم رنکبرین (RankBrain) می‌خواهد کاری که سایر الگوریتم‌های رتبه بندی گوگل (پاندا، پنگوئن، مرغ مگس خوار، کبوتر و …) انجام می‌دادند را با کمی تغییرات و با پیچیدگی و دقت بیشتری انجام دهد. مزیت این الگوریتم یادگیری و بهبود مستمر آن در طول انجام جستجو و نمایش نتایج است، مانند بازیکن تنیسی که هرچه بیشتر بازی می‌کند تجربه و تسلطش بر بازی بیشتر می‌شود.

 

الگوریتم گوگل پنگوئن

الگوریتم  پنگوئن وظیفه شناسایی لینکهای اسپم و سایت هایی را که برای بهبود رنکینگ خود بک‌لینک خریداری می‌کنند به عهده دارد. همانطور که می‌دانیم گوگل برای سایتی که تعداد لینک ورودی به آن از سایت‌های دیگر بیشتر باشد امتیاز بالاتری قائل شده و آن را در رتبه‌های بالاتر جستجو قرار می‌دهد. این عمل باعث شده تا افرادی سودجو به صورت فله‌ای اقدام به قرار دادن لینک وب‌سایتهای دیگر کرده و بابت آن پول دریافت کنند. پنگوئن گوگل با توجه به تعداد زیاد لینک‌گذاری در یک سایت و مرتبط نبودن لینک های قرارداده شده با محتوای آن سایت این اسپمرها را شناسایی نموده و هم وب‌سایت لینک گذارنده و هم وب‌سایت لینک دهنده را جریمه و از لیست جستجوها حذف می‌کند.

چرا الگوریتم پنگوئن تشکیل شد؟

۱– مباره با اسپمر ها و مطالب کپی
۲– استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی

نمونه هایی از لینک های غیر طبیعی:

 •  لینک های خریده شده برای بدست آوردن رتبه
 •  تبادل لینک بیش از حد به صورت متقابل
 •  لینک های ایجاد شده به صورت خودکار با برنامه های لینک ساز

 

فاکتور های مورد بررسی الگوریتم پنگوئن

 1.  اشتراک گذاری و میزان share شدن مطالب شما در جامعه مجازی
 2.  پرهیز از تکرار کلمات کلیدی
 3.  کیفیت مطلب خود را بالا ببرید و کامل توضیح بدید
 4.  مطالب را کپی نکنید و کپی رایت را رعایت کنید
 5.  مطالب خود را منظم قرار دهید
 6. محتوای به صورت اتوماتیک تولید شده
 7.  پنهان کاری
 8.  تغییر مسیر های فریب کارانه
 9.  متن یا لینک پنهانی
 10.  صفحات راه در رو
 11.  بارگذاری صفحات با کلمات کلیدی بی ربط
 12.  ایجاد صفحات با رفتارهای مخرب مانند فیشینگ, نصب ویروس ها, تروجان ها یا دیگر بدافزارها
 13.  سوء استفاده از تکه های غنی نشانه گذاری شده
 14.  ارسال پرس و جو های خودکار به گوگل

 

الگوریتم گوگل پاندا

الگوریتم پاندا وظیفه شناسایی محتوای نامناسب و کپی شده از سایت های دیگر، و روش های تقلب در داخل سایت مانند cloacking (نمایش محتوایی مغایر با آنچه در موتورجستجوگر نمایش داده شده) و… را به عهده دارد و با این کار سایتهای با کیفیت پایین را از لیست جستجوها حذف و سایتهای کیفیت بالا را جایگزین آن‌ها میکند. پاندا دائما به دنبال مطالب دست اول و تولیدی توسط خود صاحبان وب‌سایت‌ها می‌باشد و نسبت به ارتقای رتبه چنین سایت‌هایی اقدام می‌کند و در عوض رتبه سایت‌هایی را که فقط مطالب سایت‌های دیگر را کپی‌برداری می کنند تنزل می‌دهد.

شاخصه های مد نظر پاندا
در مورد شاخصه های مدنظر پاندا باید به تفصیل سخن گفت. اما می توان به طور کلی و خلاصه به مواردی که در مدیریت یک وب سایت باید از آنها فاصله گرفت را به شرح زیر بر شمرد:
(گرچه این لیست نمی تواند لیست کاملی باشد)
1- استفاده بیش از حد از تبلیغات
2- متاتگ ها و تگ های نامناسب در وب سایت
3- استفاده بیش از حد از یک تگ یا تگ های نامربوط در یک صفحه
4- لینک های شکسته (به طور مثال لینک هایی که به خطای ۴۰۴ منتهی می شوند)
5- وجود محتوای کیفیت پایین در کل وب سایت یا بخشی از آن
6- زمان کوتاه حضور هر کاربر بر روی وب سایت
7- مشکلات فنی وب سایت
8- استفاده از قالب های آماده

✔ آیا شما به اطلاعات ارائه شده در این مقاله اعتماد کردید؟

✔ آیا این مقاله توسط یک متخصص و یا یک علاقمند آشنا با موضوع آن نوشته شده و یا این مقاله در اصل و طبیعت آن کم عمق و ضعیف است؟

✔ آیا سایت تکراری است, شامل تداخل می باشد و یا مقالات زائد و بی فایده با موضوعات یکسان یا مشابه همراه با تغییرات جزئی کلمات کلیدی متفاوت می باشد؟

✔ آیا در درج اطلاعات کارت های بانکی برای پرداخت آنلاین راحت بودید؟

✔ آیا این مقاله اشتباهات املایی, خطاهای کوچک و یا واقعی دارد؟

✔ آیا این موضوعات بر اساس منافع واقعی خوانندگان وب سایت تولید شده اند یا توسط سایت های تولید محتوا بر اساس حدس جهت ارتقا در موتورهای جستجو می باشند؟

سوالاتی که برای رعایت الگوریتم پاندا از خود بپرسیم؟!

 1.  آیا این مقاله محتوا و اطلاعات اوریجینال, گزارش اوریجینال, تحقیقات اوریجینال, یا تجزیه و تحلیل اوریجینال را ارائه می کند؟
 2.  آیا این صفحه ارزش قابل توجه و خوبی در مقایسه با دیگر صفحات در نتایج جستجو ارائه می کند؟
 3.  چقدر کنترل کیفیت بر روی محتوا انجام می شود؟
 4.  آیا این مقاله دو سمت یک داستان را توصیف می کند (بیطرفانه می باشد)؟
 5.  آیا این سایت یک مرجع و مولف شناخته شده در مورد این موضوع می باشد؟
 6.  آیا محتوا تولید انبوه شده است و یا برون سپاری شده به تعداد زیادی از سازندگان, و یا در سراسر یک شبکه بزرگ از سایت ها گسترش یافته, به طوری که به آن صفحات منحصر به فرد یا سایت ها توجه یا مراقبت زیادی نمی شود؟
 7.  آیا مقاله به خوبی ویرایش شده یا به نظر درهم و برهم می آید و با عجله تولید شده است؟
 8.  برای یک پرس و جو مهم مرتبط, به اطلاعات این سایت اعتماد می کنید؟
 9.  آیا شما این سایت را به عنوان یک منبع معتبر می شناسید در زمانی که نامش بیان می شود؟
 10.  آیا این مقاله توضیحات کامل و جامعی از موضوع ارائه می کند؟
 11.  آیا این مقاله شامل تجزیه و تحلیل های روشن و خردمندانه و یا اطلاعات جالب می باشد که واضح و آشکار است؟
 12.  آیا این صفحه از نوع صفحاتی می باشد که شما آن را نشانه گذاری می کنید (bookmark), با دوست خود به اشتراک می گذارید یا این صفحه را پیشنهاد می کنید؟
 13.  آیا این مقاله محتوی مقدار بیش از حد از تبلیغات می باشد که منجر به منحرف کردن و یا تداخل با محتوای اصلی می شود؟
 14.  آیا انتظار دارید که این مقاله را در یک مجله چاپ شده, یک دانشنامه و یا یک کتاب ببینید؟
 15.  آیا این مقاله کوتاه, بی اساس و یا در غیر اینصورت فاقد جزئیات مفید می باشد؟
 16.  آیا این مقاله با دقت فراوان و توجه به جزئیات تولید شده و یا با توجه کمتر به جزئیات؟
 17.  آیا کاربران زمانی که صفحات این سایت را ببیند, شکایت می کنند؟

لیست بالا بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد. این پرسش ها لزوما به این معنی نیست که گوگل تلاش می کند توسط الگوریتم هایش بفهمد که مقالات شما جالب و یا عادلانه هستند. در عوض این پرسش ها می توانند کمک کنند تا میزان امتیازدهی کاربرای واقعی به کیفیت سایت شما مشخص شود. هیچ کس واقعا همه فاکتور ها و عواملی که گوگل برای تعیین کیفیت سایت شما از طریق پاندا استفاده می کند را نمی داند.
بکار بستن شاخصه های مدنظر گوگل پاندا، در حوزه SEO یا «بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو» قرار دارد. نکته مهم آنکه اکنون دیگر زمان فریب گوگل با استفاده از ترفندهای خاص بهینه سازی به پایان رسیده است. بدون شک پاندای گوگل باهوش تر از همیشه در بالاترین نقطه الگوریتم جستجوی گوگل نشسته و بر عملکرد سایت ها و گردانندگان آن نظارت می کند.

امتیاز ما در گوگل به چه عواملی بستگی دارد؟

۱– تعداد بازدید ها (Number Hits)

۲– کیفیت محتوا (Quality Of Content)

۳– مدت زمان ماندگاری مخاطب در سایت شما (Time On Site)

 

چه عواملی باعث میشود ما نزد گوگل پاندا محبوب شویم ؟

۱– زمان قرار داشتن مخاطب در سایت شما – (Time On Site)

۲– میزان مشاهده از دیگر صفحات سایت شما – (Page Views)

۳– میزان فراری بودن از سایت – (Bounce Rate)

۴– اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی – (Social Networks)

۵– برند سازی اینترنتی(بک لینک) – (Internet Branding)

 

الگوریتم مرغ مگس خوار

این الگوریتم در اصل افزونه‌ای است که کار تجزیه و تحلیل عباراتی را که کاربر برای جستجو وارد کرده به عهده دارد تا گوگل با این کار بتواند نتایج بهتری را به کاربران نمایش داده و نتایج خود را بهبود بخشد. در واقع این الگوریتم تاثیر مستقیمی در نتایج رتبه بندی ندارد و صرفا عباراتی را که کاربر جستجو کرده بررسی می کند و بر اساس خواسته های کاربر سعی میکند بهترین نتیجه را نمایش دهد.

 

تفاوت روش جستجو بر اساس کلمه کلیدی و تحلیل کلمه در چیست؟
در گذشته نتایج جستجو صفحاتی را شامل می شد که در متن خود از کلمه کلیدی جستجو شده و عبارت مورد نظر بهره می برد. بطور مثال کاربر ” کامپیوتر” را جستجو می کند سپس بعد از جستجو، گوگل صفحاتی را که در محتوای آن از کلمه “کامپیوتر” بهره می برد به نمایش می گذارد. اما امروزه با استفاده از مرغ مگس خوار علاوه بر کلمه کلیدی، بر مفهوم آن و متنی که به کلمه کلیدی مربوط می شود هم دقت کرده و به سرعت صفحاتی را که بیشترین ارتباط با کلمه جستجو شده دارند برای کاربر لیست و به نمایش در می آورد.

 

مثال:

هنگام جستجوی “کامپیوتر” در الگوریتم جدید، صفحاتی لیست می شود که در متن آن از کامپیوتر، رایانه و تمام عباراتی که مترادف با “کامپیوتر” می باشد استفاده کرده و در نتیجه کاربر صفحاتی را مشاهده می نماید که بیشترین ارتباط را با عبارت جستجو شده ی خود دارد.
در روش جستجو بر اساس کلمه کلیدی، کاربر گاهاً شاهد آن بود که نتایج متفاوت با عبارت مورد نظرش می باشد. در این روش تمام کلمات و حتی حروف اضافه عیناً مورد بررسی قرار می گرفت بطور مثال اگر در عبارت جستجو “از”، “را” و غیره را به کار بریم موتور جستجو آنها را نیز به عنوان کلمه کلیدی در نظر می گرفت. در نتیجه کاربر شاهد محتوایی بود که از هدفش فاصله دارد به همین منظور می توان پدید آمدن این اتفاق را از مشکلات و معایب این روش در نظر گرفت.
اما در روش جستجوی تحلیلی(استفاده از مرغ مگس خوار)، صفحاتی که در نتایج گوگل برای کاربر لیست می شود کاملا مرتبط با عبارت جستجو شده بوده و کاربر با بیشترین سرعت به بهترین نتایج دست خواهد یافت.

 

الگوریتم طرح بندی “پیج لایوت” (Page Layout)

طرح بندی الگوریتم وسیعی مانند پاندا و یا پنگوئن نیست بلکه این الگوریتم ایجاد شده است که سایت هایی که تبلیغات آزار دهنده در سایت خود دارد جریمه کند.
مانند تبلیغات پاپ آب ، تبلیغات بین پست ها ، تبلیغات فلشی که در کناره های سایت قرار دارد.
این تبلیغات علاوه بر غیر حرفه ای بودن و جریمه شدن توسط گوگل عواملی مانند کاهش سرعت و انعطاف پذیری سایت ، کاهش محبوبیت نزد گوگل ، آزار مخاطب ، و کاهش بازدید کننده را به همراه دارد.

1-مکان تبلیغات در سایت های خود را هوشمندانه انتخاب کنید

2-حجم تصاویر خود را کم کنید.
گوگل با آپدیت الگوریتم طرح بندی خود ، به نوعی به مدیران سایت ها و وب مسترها هشدار داد که از تبلیغات بسیار زیاد در سایت جلوگیری کنند.
هدف گوگل از این آپدیت این است که به محتوای سایت خود نسبت به تبلیغات ، بیشتر اهمیت بدهید ،کاری کنید که کاربران جذب محتوای شما باشند ، تا به حال مشاهده کرده اید که سایتی را در گوگل جستجو می کنید و وارد آن میشود ، اما باید تمام سایت را بگردید تا محتوای مورد نظر خود را از سایت پیدا کنید ، به دلیل اینکه سایت مورد نظر دارای تبلیغات بسیار زیادی است. اما این برای گذشته بود و گذشته ها گذشته است . گوگل از امروز با این نوع سایت ها برخورد جدی می کند.
گوگل این الگوریتم را بر اساس نظرات و خواسته های کاربران خود که در مدت های گذشته ، پیغام هایی برای شکایت از این سایت ها داده بوند ، ایجاد و بروز رسانی کرد

 

کاربران از وجود یک جنگل لینک و تبلیغات در سایت خسته می شوند ، از این پس گوگل این خستگی را می فهمد و رتبه سایت مورد نظر را شدیدا کاهش خواهد داد.
این الگوریتم گوگل در سایت هایی که تبلیغات بسیار زیادی ندارند ، هیچگونه تاثیری نخواهد گذاشت ، چون بالاخره تبلیغات یکی از اصول اینترنت و تجارت الکترونیک می باشد ، گوگل اصلا چنین چیزی را نمی خواهد ، تنها هدف گوگل این است که زمانی که کاربر وارد سایت شما می شود بدون هیچگونه تکان دادن اسکرول (scrolling) محتوای شما را مشاهده کند.

به هر حال ، گوگل از شما رعایت عناصری را می خواهد :
به طراحی بی اعتنایی نکنید
اگر شما با سایتی که در هم بر هم و بسیار شلوغ است و در این صفحه شلوغ تبلیغات زیادی وجود دارد ، انتظار اعتماد کاربران را به خود دارید کاملا در اشتباه هستید ، قرار دادن تبلیغات در هدر سایت تنها در صورتی ممکن می شود که شما از آن ها به صورت هوشمندانه استفاده کرده اید و اگر شما در بالای سایت خود از تبلیغات بزرگ و برجسته ای استفاده کرده اید مطمئن باشید که گوگل با شما برخورد خواهد کرد. به عبارتی دیگر ، گوگل به طراحی سایت نیز رتبه می دهد.
اسلایدر ها مورد هدف این الگوریتم نیست
اسلایدر ها و معمولا عناصری که با استفاده از جاوا اسکریپت ایجاد می شوند ، گوگل آن ها را مورد تاثیر قرار نخواهد داد ، به عبارتی دیگر Page Layout Algorithm کاری به کار جاوا اسکریپت ندارد
این را هم بدانید که گوگل اعلام کرده است که از بین هر ۱۰۰ سایت ، ۱ سایت مورد هجوم این الگوریتم قرار گرفته است.

 

 

الگوریتم کبوتر

قطب اصلی موتور جستجوی گوگل الگوریتمکبوتر است

سئوی محلی یا local SEO مدت هاست که مورد توجه موتورهای جستجو و به ویژه گوگل بوده است. در این روش نتایج جستجو متناسب با محل جغرافیایی کاربر تعیین میشوند.

هنوز هیچ نام مشخصی برای این الگوریتم جدید از طرف گوگل معرفی نشده و وبمستران نام کبوتر یا Pigen را برای آن انتخاب کرده اند. نام الگوریتم کبوتر به این دلیل انتخاب شده است که در گذشته کبوترها برای ارتباطات محلی و نزدیک استفاده میشدند.

گوگل اعلام کرده است که الگوریتم کبوتر استفاده بهتری از توانایی های اطلاعاتی گوگل کرده و صدها عامل را در رتبه بندی نتایج جستجو در نظر خواهد گرفت. به ویژه استفاده از اطلاعاتی شامل کلمات مشابه، غلط های املایی کاربران، تخمین محل و فاصله از توانایی های این الگوریتم جدید خواهند بود.

اطلاعات وب‌سایتهای اینترنتی در قفس‌ های داده قرار می‌گیرند و در هر قفس تعدادی کبوتر وجود دارد که به بررسی محتوای این سایتها و مقایسه آن‌ها با کلمه کلیدی جستجو شده می‌پردازند. هر بار که مطلبی مناسب کلمه کلیدی پیدا کنند یک بار به آن نوک می‌زنند. صفحاتی که بیشترین مقدار نوک به آنها خورده شده باشد در گوگل بالاتر نشان داده می‌شوند. ضمنا این الگوریتم به محلی کردن نتایج جستجو نیز کمک زیادی می‌کند.

به این ترتیب که با در نظر گرفتن محل سکونت فرد جستجو کننده نتایجی را به او نشان می‌دهد که به محل سکونتش نزدیک‌تر باشد.

مثال:

لیست کردن مغازه های فروش ابزار آلات که در محله زندگی او قرار دارند.

الگوریتم کبوتر در حال حاضر تنها برای جستجوهایی که به زبان انگلیسی انجام میشوند فعال شده و هنوز اطلاعاتی در مورد زمان راه اندازی آن بر روی تمامی زبان ها شامل زبان شیرین فارسی ارائه نکرده است. همچنین میزان تاثیر آن بر نتایج جستجو و درصد سایت هایی که شاهد تغییراتی در بازدید خود خواهند بود در حال حاضر مشخص نمی باشد.
الگوریتم PayDay Loan

google PayDay Loan.png

 

این الگوریتم هیچ ارتباطی هم با الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن نداره

این الگوریتم برای مبارزه با سایت هایی که از کلمات کلیدی پرکاربرد برای سایتشان استفاده می‌کنند و در عمل به نوعی کار اسپم انجام می‌دهند طراحی شده است. به این گونه که سایت‌هایی که مطالبشان با کلمات کلیدی که تعیین نموده‌اند و معمولا جزء کلمات کلیدی پر استفاده قرار دارند شناسایی شده و از لیست جستجوها حذف می‌گردند.

طبق آخرین خبری که از گوگل اعلام شده است ، این الگوریتم همه نتایج در همه کشورها و به همه زبان ها را فرا میگیره و تاثیر اون بر نتایج با زبان های مختلف فرق درد  و به طور مثال ۰٫۲ درصد نتایج به زبان انگلیسی را شامل میشود .

Matt cutts :سرپرست تحقیقات الگوریتم‌های اسپمی گوگل هم گفته که این الگوریتم فقط برای کاربران آمریکایی نیست و تمام جستجوهای جهانی گوگل را شامل میشود. جالب است بدانید که این الگوریتم ۰٫۳ درصد از نتایج جستجو شده در منطقه آمریکا را شامل می‌شود، در حالیکه در ترکیه حدود ۴ درصد !! گفته شده که سایت های اسپم در بین سایت های ترکی بسیار زیاد هستند.

جالب است بدانید اسم این الگوریتم از نوع خاصی وام که در آمریکا طرفدار زیادی دارد گرفته شده است و در ابتدا برای مقابله با سایت های اسپم در این زمینه ایجاد شده است.

نسخه ۳ این الگوریتم به تازگی منتشر شده است و در آن با کلمات مانند قرص های جنسی ، کازینو  که از آن ها برای اسپم استفاده میکنند برخورد شدیدتر میکند.

 

 

الگوریتم Page Authority

MOZ-Rank.jpg

این الگوریتم به معنای قدرت صفحه می‌باشد و با استفاده از فاکتورهای مختلفی نظیر کیفیت محتوا، میزان لینک ورودی از سایت‌های دیگر، تعداد بازدید کننده و زمانی که بازدیدکننده‌ها در سایت شما می‌گذرانند میزان قدرت صفحه وب‌سایت مشخص شده و در رتبه آن در گوگل تاثیرگذار است. این الگوریتم شبیه همان پیج‌ رنک گوگل است با این تفاوت که امتیازدهی به فاکتورهای ذکر شده توسط سایت moz.com صورت می‌پذیرد.

 

 

الگوریتم کافئین

maxresdefault.jpg

 

گوگل الگوریتم index خود را به Caffeine تغییر داد

caffeine.jpg

آنچه برای گوگل اهمیت زیادی دارد، محتوای سایت است. از این رو تولید محتوا یک امر حیاتی در بهینه سازی وب سایت می‎باشد. گاهی وبمسترها برای بهینه سازی سایت خود، اقدام به آنالیز سایت می کنند که در آن تغییراتی در قسمت محتوا صورت می گیرد. در این صورت گوگل باید متوجه تغییرات صورت گرفته در وب سایت باشد. بدین منظور از الگوریتم کافئین استفاده می کند.

با استفاده از الگوریتم کافئین، گوگل بطور مداوم در وب در حال جستجو است. در این صورت وب سایت ها را در کمترین زمان ممکن ایندکس می کند. گوگل در گذشته برای نشان دادن صفحه نتایج از سیستم index استفاده می‎کرد. در حالی که اکنون به جای آن کافئین را مورد استفاده قرار داده است. سیستم ایندکس گوگل به صفحات موجود در فهرست خود رجوع می‎کند. در حالی که کافئین به صورت Live انجام می شود.

نحوه عملکرد الگوریتم کافئین

کافئین در هر ثانیه صدها هزار صفحه را در فهرست خود بروز رسانی می‎کند و برای کاربران و امکان جستجوی Live را با جستجوگر جدید گوگل فراهم می‎نماید. از سوی دیگر، وبمسترهای سایت‏ها‎ و وبلاگ نیز قادر خواهند بود تا پویا و زنده در نتایج جستجو سایت خود را به نمایش گذارند. از این امتیارات، کاربران و هم تولیدکنندگان محتوا نیز بی بهره نمی مانند و می‎توانند از این قابلیت استفاده کنند.

کمپانی گوگل الگوریتم کافئین را با الهام از ذهن انسان ساخته است که به دلیل سرعت بالایی که دارد به موتور جستجو این اجازه را می‎دهد تا جستجوی معنایی را در مقیاس بزرگتری بر عهده بگیرد. در واقع با گسترش اطلاعات موجود در شبکه جهانی، وجود این الگوریتم ضرورت یافته است. هدف گوگل از راه اندازی الگوریتم کافئین، حمایت از محتوای سایت‏‎ می‎باشد.

 

الگوریتم گورخر

این الگوریتم جهت کیفیت سنجی فروشگاه های اینترنتی طراحی و اجرا شد و پس از آن فروشگاه های اینترنتی بی کیفیت و تقلبی از دور رتبه بندی در موتورهای جستجو خارج شدند. طراحی سایت به صورت واکنش گرا (ریسپانسیو)، داشتن بارکد برای تمامی کالاها، استفاده از کوپن های تخفیف برای تشویق کاربران به خرید این محصولات، ایجاد مقایسه با کالاهای موجود در سایتهای دیگر، کم شدن مراحل خرید و راحتی خریدار، وجود قیمت روی کالاها، وجود آدرس معتبر برای فروشگاه و … عواملی هستند که گوگل در این الگوریتم خود به آنها توجه میکند.

 

 

الگوریتم Mobilegeddon

از آنجایی که امروزه استفاده کاربری و کاربردی از موبایل و تبلت و استفاده ی کاربران آنها از اینترنت رو به افزایش می باشد، گوگل در راستای تقویت ابزار موبایل و تبلت، تصمیم به ارائه این الگوریتم گرفت و شرایطی را که بر اساس آن یک وب سایت به عنوان Mobile Friendly معرفی می شود

این الگوریتم جزء جدیدترین الگوریتمهای گوگل به حساب می آید که در اردیبهشت امسال اعمال گردیده است. سایت هایی که در صفحات تبلت و گوشی های همراه به خوبی نمایش داده نمیشوند به تدریج از نتایج جستجو حذف خواهند شد. یکی از راه هایی که سایت را منطبق با صفحه نمایش موبایلها و تبلت ها طراحی کنیم استفاده از  بوت استرپ است.

نکته مثبتی که در این الگوریتم وجود دارد، Real Time (بروز رسان) بودن آن است و این بدان معناست که اگر طراح وب سایت اقدام به ایجاد تغییرات در راستای همخوانی با موبایل در وب سایت خود کند، رتبه آن سایت بهبود خواهد یافت.

وجود این اتفاق، بسیاری از وب سایت های بزرگ دنیا را با یک چالش اساسی مواجه کرد و باعث شد که آنها به این الگوریتم جدید لقب “موبایل گدون” که برگرفته از آرماگدون می باشد را بدهند

باید ها و نباید های الگوریتم Mobilegeddon

1-طراحی سایت به صورت ریسپانسیو یا واکنشگرا باشد

2-عدم استفاده از ابزارهایی که برای موبایل و تبلت اهمیت و عمومیت ندارد (مثل استفاده از Flash)

3-استفاده از متن به نوعی که نیاز به بزرگ نمایی نداشته و قابل خواندن باشد.

4-قراردادن لینک ها با فاصله معقول بصورتی که کاربر به راحتی بتواند لینک مورد نظر خود را انتخاب کند.

5-استفاده از ابعاد مناسب جهت همخوانی با صفحه نمایش موبایل کاربر تا نیازی به بزرگ نمایی صفحه وجود نداشته باشد.

 

نکته بسیار مهم:

برای مقابله با این الگوریتم به هیچ وجه از نسخه موبایل به جای قالب واکنشگرا برای وب سایت خود استفاده نکنید. طراحان زیادی هستند که نمی خواهند نسخه اصلی سایت خود را تغییر و به قالب واکنشگرا تبدیل کنند و به جای آن، تصمیم به طراحی نسخه موبایل می گیرند و کاربران را به زیردامنه سایت خود منتقل می کنند. استفاده از این روش مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت که اولین و اصلی ترین مشکل، Duplicate Content است که از نظر گوگل اهمیت بسیار زیادی را داشته و مشکلات زیادی را برای وب سایت شما به همراه خواهد داشت.

 

الگوریتم پنگوئن 4
Penguin-4.0.png

پس از دو سال انتظار، الگوریتم پنگوئن گوگل بالاخره به روز رسانی شد و سئو کاران بسیاری به این موضوع واکنش نشان دادند. این چهارمین بروزرسانی بزرگی است که گوگل بر روی الگوریتم پنگوئن خود اعمال می کند.

گوگل بیان کرده است که دیگر بروزرسانی های الگوریتم پنگوئن را اعلام نمی کند. از آنجایی که الگوریتم پنگوئن نسخه ۴٫۰ به صورت لحظه ای کار می کند و دائماً در حال فعالیت است، دیگر نیازی به تایید به روزرسانی ها وجود ندارد.

الگوریتم پنگوئن گوگل به صورت لحظه ای (Real-Time) کار می کند

پنگوئن نسخه ۴ به صورت لحظه ای (Real Time) سیگنال های مرتبط با رتبه بندی را پردازش می کند.  همانطور که الگوریتم جستجوی گوگل دائماً در حال Crawl و Index وب سایت ها است، الگوریتم پنگوئن نیز در همان لحظه، فاکتورهای موجود در وب سایت ها را بررسی می کند. طی این فرآیند منظم، سایت ها ممکن است جریمه شوند یا از جریمه رهایی پیدا کنند.

پیوستن به هسته مرکزی:

همچنین گفته می شود که این آپدیت، آخرین به روز رسانی است که الگوریتم پنگوئن دریافت می کند چرا که از این پس الگوریتم پنگوئن به عنوان بخشی از هسته مرکزی الگوریتم جستجوی گوگل فعالیت می کند.

تمرکز بیشتر پنگوئن (صفحات بجای کل سایت):

گوگل همچنین بیان کرده است که الگوریتم جدید پنگوئن بسیار جزئی تر و دقیق تر عمل کند. اینکه الگوریتم پنگوئن گوگل بیش از پیش دقیق تر (Granular) شده است بدین معناست که تک تک صفحات موجود در سایت را بررسی می کند و به جای تاثیر بر روی رنک کلی سایت، صفحه حاوی اسپم را شناسایی می کند.

دامنه تاثیر گذاری پنگوئن 4.0

اگر چند مورد از صفحات سایت شما دارای لینک های نامناسب یا اسپمی باشند و تعداد این صفحات نسبت به کل صفحات سایت شما عدد بزرگی نباشد ( یعنی مثلا سایت شما 2 صفحه نباشد و 1 صفحه از آن لینک های اسپمی داشته باشد )، می توانید انتظار داشته باشید که فقط همان صفحات ناچیز از نتایج حذف شوند.

 

تاریخچه بروزرسانی الگوریتم پنگوئن

1. پنگوئن 1.0 در 24 آپریل 2012
2. پنگوئن 1.1 در 26 می 2012
3. پنگوئن 1.2 در 5 اکتبر 2012
4. پنگوئن 2.0 در 22 می 2013
5. پنگوئن 2.1 در 4 اکتبر 2013
6. پنگوئن 3.0 در 17 اکتبر 2014
7. پنگوئن 4.0 و بلادرنگ در 23 سپتامبر 2016

منبع:ipbfarsi

سایت های جمع آوری کلمات کلیدی

مفهوم keywords

LSI Keywords چیست ؟

 

درباره موسوی

مدرس گرافیست طراح و بهینه ساز سایت

این مطالب را نیز ببینید!

سئو

پیوند یکتا و خط تیره

پیوند یکتا و استفاده از خط تیره آموزش بهینه سازی سایت موتورهای جستجو خط تیره …

198 دیدگاه‌ها

 1. This piece of writing offers clear idea designed for the new
  viewers of blogging, that truly how to do running a blog.

 2. Thanks for the auspicious writeup. It in fact was a enjoyment account it. Glance complicated to far introduced agreeable from you! However, how could we keep up a correspondence?

 3. I just want to say I am just all new to weblog and actually liked this web site. Almost certainly I’m want to bookmark your site . You definitely have remarkable stories. Cheers for revealing your webpage.

 4. Faytech North America is a touch screen Manufacturer of both monitors and pcs. They specialize in the design, development, manufacturing and marketing of Capacitive touch screen, Resistive touch screen, Industrial touch screen, IP65 touch screen, touchscreen monitors and integrated touchscreen PCs. Contact them at http://www.faytech.us, 121 Varick Street, New York, NY 10013, +1 646 205 3214

 5. Emeryeps is a SEO(Search Engine optimzation) and Internet Marketing company. They help businesses to get traffic from various search engine and online community. They have seo experts and consultants with many years of SEO Experiences. No matter where your business is located, EmeryEPS.com can help your business to secure your highly convertible leads online.

 6. Varick Street Litho , VSL Print is one of the top printing company in NYC to provide the best Digital Printing, Offset Printing and Large Format Printing in New York. Their printing services in NYC adopts state of the art digital printing services and offset digital printing for products postcards, business cards, catalogs, brochures, stickers, flyers, large format posters, banners and more for business in NYC. For more information on their digital printing nyc, visit http://www.vslprint.com/ or http://www.vslprint.com/printing at 121 Varick St, New York, NY 10013, US. Or contact +1 646 843 0800

 7. MetroClick specializes in building completely interactive products like Photo Booth for rental or sale, Touch Screen Kiosks and Digital Signage, and experiences. With our own hardware production facility and in-house software development teams, we are able to achieve the highest level of customization and versatility for Photo Booths, Touch Screen Kiosks and Digital Signage. MetroClick, 121 Varick St, New York, NY 10013, +1 646-843-0888

 8. My brother recommended I might like this blog. He was entirely right. This post actually made my day. You cann’t imagine just how much time I had spent for this information! Thanks!

 9. Emeryeps is a SEO(Search Engine optimzation) and Internet Marketing company. They help businesses to get traffic from various search engine and online community. They have seo experts and consultants with many years of SEO Experiences. No matter where your business is located, EmeryEPS.com can help your business to secure your highly convertible leads online.

 10. Varick Street Litho , VSL Print is one of the top printing company in NYC to provide the best Digital Printing, Offset Printing and Large Format Printing in New York. Their printing services in NYC adopts state of the art digital printing services and offset digital printing for products postcards, business cards, catalogs, brochures, stickers, flyers, large format posters, banners and more for business in NYC. For more information on their digital printing nyc, visit http://www.vslprint.com/ or http://www.vslprint.com/printing at 121 Varick St, New York, NY 10013, US. Or contact +1 646 843 0800

 11. MetroClick specializes in building completely interactive products like Photo Booth for rental or sale, Touch Screen Kiosks and Digital Signage, and experiences. With our own hardware production facility and in-house software development teams, we are able to achieve the highest level of customization and versatility for Photo Booths, Touch Screen Kiosks and Digital Signage. MetroClick, 121 Varick St, New York, NY 10013, +1 646-843-0888

 12. Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it is truly informative. I’m going to watch out for brussels. I will appreciate if you continue this in future. Numerous people will be benefited from your writing. Cheers!

 13. You are my inhalation , I own few web logs and very sporadically run out from to brand.I believe this web site has got some really good info for everyone. “As we grow oldthe beauty steals inward.” by Ralph Waldo Emerson.

 14. Faytech North America is a touch screen Manufacturer of both monitors and pcs. They specialize in the design, development, manufacturing and marketing of Capacitive touch screen, Resistive touch screen, Industrial touch screen, IP65 touch screen, touchscreen monitors and integrated touchscreen PCs. Contact them at http://www.faytech.us, 121 Varick Street, New York, NY 10013, +1 646 205 3214

 15. I’m excited to discover this great site. I need to to thank you for ones time for this fantastic read!! I definitely liked every little bit of it and i also have you saved to fav to look at new information in your blog.

 16. I think this is one of the most vital info for me. And i am glad reading your article. But want to remark on some general things, The website style is ideal, the articles is really great : D. Good job, cheers

 17. Of course, what a great site and revealing posts, I will bookmark your site.Have an awsome day!

 18. Hello there, You’ve done an incredible job. I will definitely digg it and personally suggest to my friends. I’m sure they’ll be benefited from this website.

 19. hey there and thank you for your information – I’ve definitely picked up anything new from right here. I did however expertise several technical points using this site, since I experienced to reload the website a lot of times previous to I could get it to load correctly. I had been wondering if your web hosting is OK? Not that I’m complaining, but slow loading instances times will often affect your placement in google and could damage your high-quality score if ads and marketing with Adwords. Well I’m adding this RSS to my email and can look out for a lot more of your respective intriguing content. Ensure that you update this again soon..

 20. Great awesome things here. I¡¦m very happy to see your post. Thank you a lot and i’m looking ahead to touch you. Will you kindly drop me a mail?

 21. IMSCSEO is a SG SEO Provider devised by Mike Koosher. The cause of IMSCSEO.com is to deliver SEO services and help singapore agencies with their Search Engine Optimization to aid them progress the rankings of Bing or google. Come to imscsseo.com

 22. You have remarked very interesting points! ps nice website.

 23. MichaelJemery.com is a site with many hypnosis downloads. Whether you are looking for free hypnosis downloads, self hypnosis download for mp3, video and any audio files, Michael Jemery has the downloads for you. You can download hypnosis from apps, audio, mp3 and even youtube !

 24. Only a smiling visitant here to share the love (:, btw outstanding pattern .

 25. Good day here, just turned out to be aware of your blog through Yahoo and bing, and found that it’s genuinely informative. I will appreciate if you decide to continue on this idea.

 26. Definitely believe that which you stated. Your favorite reason seemed to be on the net the easiest thing to be aware of. I say to you, I definitely get irked while people think about worries that they just don’t know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side-effects , people can take a signal. Will probably be back to get more. Thanks

 27. I really want to reveal to you that I am new to writing a blog and really enjoyed your work. Most likely I am going to remember your blog post . You simply have wonderful article material. Be Thankful For it for telling with us your current site post

 28. Really superb information can be found on web site. “I said I didn’t want to run for president. I didn’t ask you to believe me.” by Mario M Cuomo.

 29. I think other site proprietors should take this site as an model, very clean and excellent user friendly style and design, as well as the content. You’re an expert in this topic!

 30. I really like your writing style, great information, thankyou for posting : D.

 31. MichaelJemery.com is a site with many hypnosis downloads. Whether you are looking for free hypnosis downloads, self hypnosis download for mp3, video and any audio files, Michael Jemery has the downloads for you. You can download hypnosis from apps, audio, mp3 and even youtube !

 32. Thank you for helping out, wonderful information. “Hope is the denial of reality.” by Margaret Weis.

 33. I simply have to inform you that I am new to online blogging and thoroughly loved your write-up. Very likely I am most likely to store your blog post . You truly have impressive article blog posts. Value it for discussing with us your favorite url article

 34. I merely want to notify you that I am new to online blogging and totally loved your write-up. Very likely I am inclined to remember your blog post . You really have stunning article information. Get Pleasure From it for giving out with us your own website write-up

 35. IMSCSEO is a Singapore SEO Enterprise developed by Mike Koosher. The intent of IMSCSEO.com is to supply you with SEO services and help SG businesses with their Search Engine Optimization to aid them climb the ranks of A search engine. More at imscsseo.com

 36. I like this post, enjoyed this one thanks for posting .

 37. There is evidently a bunch to identify about this. I believe you made certain good points in features also.

 38. I am continually browsing online for tips that can facilitate me. Thanks!

 39. Valuable info. Fortunate me I discovered your web site by accident, and I’m shocked why this twist of fate did not came about earlier! I bookmarked it.

 40. [url=http://www.ativanx.com/lorazepam/which-is-the-best-place-to-buy-ativan-medication/]Which is the best place to buy Ativan medication?[/url], [url=http://www.ativanx.com/lorazepam/buy-ativan-online-without-prescription/]Buy Ativan Online Without Prescription[/url], [url=http://www.ativanx.com/lorazepam/is-it-possible-to-reduce-the-price-of-ativan-medication/]Is it possible to reduce the price of Ativan medication?[/url] anigultekeerie

 41. Undeniably believe that which you said. Your favorite reason appeared to be on the internet the easiest thing to be aware of. I say to you, I certainly get annoyed while people think about worries that they just do not know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side-effects , people could take a signal. Will likely be back to get more. Thanks

 42. I really like your writing style, good info, appreciate it for putting up :D. “The superfluous is very necessary.” by Francois Marie Arouet Voltaire.

 43. I believe that is one of the most vital info for me. And i’m happy reading your article. But wanna observation on some basic things, The website taste is perfect, the articles is really great : D. Just right job, cheers

 44. [url=http://vipedlowestdrugprices24-7.com/klonopin/how-do-i-buy-klonopin-online-overnight-delivery/]How do I buy Klonopin online overnight delivery?[/url], [url=http://vipedlowestdrugprices24-7.com/klonopin/will-i-be-able-to-get-klonopin-online-overnight-delivery/]Will I be able to get Klonopin online overnight delivery?[/url], [url=http://vipedlowestdrugprices24-7.com/klonopin/where-to-buy-klonopin-online/]Where to Buy Klonopin Online?[/url] Axiodsimmignits

 45. Definitely, what a magnificent blog and revealing posts, I will bookmark your website.Best Regards!

 46. I like this blog very much, Its a very nice situation to read and get info . “The mark of a good action is that it appears inevitable in retrospect.” by Robert Louis Stephenson.

 47. Awsome blog! I am loving it!! Will come back again. I am bookmarking your feeds also

 48. This is very interesting, You are a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward to seeking more of your fantastic post. Also, I have shared your site in my social networks!

 49. I truly enjoy studying on this website, it holds excellent blog posts. “One should die proudly when it is no longer possible to live proudly.” by Friedrich Wilhelm Nietzsche.

 50. You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something which I think I would never understand. It seems too complicated and very broad for me. I’m looking forward for your next post, I’ll try to get the hang of it!

 51. I’m not sure where you are getting your information, but great topic. I needs to spend some time learning much more or understanding more. Thanks for magnificent info I was looking for this information for my mission.

 52. Well I really enjoyed reading it. This subject offered by you is very effective for good planning.

 53. Hello, Neat post. There’s an issue with your web site in internet explorer, may test this¡K IE nonetheless is the marketplace leader and a large part of other people will omit your excellent writing due to this problem.

 54. Enjoyed reading through this, very good stuff, thankyou . “We swallow greedily any lie that flatters us, but we sip little by little at a truth we find bitter.” by Denis Diderot.

 55. You can definitely see your skills within the paintings you write. The arena hopes for more passionate writers such as you who aren’t afraid to say how they believe. Always follow your heart.

 56. I have not checked in here for a while because I thought it was getting boring, but the last several posts are good quality so I guess I’ll add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend :)

 57. Excellent read, I just passed this onto a colleague who was doing some research on that. And he just bought me lunch as I found it for him smile So let me rephrase that: Thank you for lunch! “No one can wear a mask for very long.” by Seneca.

 58. I truly enjoy reading through on this site, it has got excellent posts. “The living is a species of the dead and not a very attractive one.” by Friedrich Wilhelm Nietzsche.

 59. You have brought up a very excellent points , regards for the post.

 60. I gotta favorite this site it seems extremely helpful invaluable

 61. I like this web site so much, bookmarked. “I don’t care what is written about me so long as it isn’t true.” by Dorothy Parker.

 62. I do trust all the ideas you’ve offered to your post. They are very convincing and will definitely work. Still, the posts are too quick for novices. May you please extend them a bit from subsequent time? Thanks for the post.

 63. [url=http://nutritioninpill.com/i-ordered-valium-online/]I ordered Valium online[/url] Axiodsimmignits [url=http://nutritioninpill.com/buy-generic-valium-online/]Buy Generic Valium Online[/url]

 64. Regards for helping out, good information.

 65. Thank you for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do a little research about this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more clear from this post. I’m very glad to see such magnificent info being shared freely out there.

 66. Absolutely indited articles , regards for entropy.

 67. [url=http://medabc.us/where-can-you-find-xanax-online-cheap/]Where can you find Xanax online cheap?[/url] Axiodsimmignits [url=http://medabc.us/buy-xanax-online-without-prescription/]Buy Xanax Online Without Prescription[/url]

 68. I just could not leave your web site before suggesting that I really loved the standard info an individual supply to your guests? Is going to be again continuously in order to investigate cross-check new posts.

 69. As soon as I discovered this web site I went on reddit to share some of the love with them.

 70. [url=http://baumarktxxx.eu/]http://baumarktxxx.eu/[/url] immicloomicy [url=http://vipedlowestdrugprices24-7.com/klonopin/how-safe-is-klonopin-bought-online/]How safe is Klonopin bought online?[/url]

 71. Attractive part of content. I simply stumbled upon your site and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing for your augment and even I fulfillment you get entry to persistently rapidly.

 72. I really like your writing style, excellent info , thanks for putting up : D.

 73. [url=http://fitnesdeals.us/]http://fitnesdeals.us/[/url] Axiodsimmignits [url=http://nutritioninpill.com/how-to-get-valium-prescribed-online/]How to get Valium prescribed online?[/url]

 74. hello there and thank you for your information – I have certainly picked up something new from right here. I did however expertise a few technical points using this website, since I experienced to reload the site a lot of times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I’m complaining, but sluggish loading instances times will often affect your placement in google and could damage your high-quality score if ads and marketing with Adwords. Anyway I am adding this RSS to my email and could look out for a lot more of your respective fascinating content. Make sure you update this again soon..

 75. Wow! This could be one particular of the most helpful blogs We’ve ever arrive across on this subject. Basically Wonderful. I am also an expert in this topic so I can understand your effort.

 76. I precisely wanted to thank you very much again. I am not sure the things that I would’ve undertaken in the absence of the entire creative ideas shown by you on such a topic. Previously it was a very frightening dilemma for me personally, nevertheless noticing the very expert style you processed the issue forced me to cry with happiness. I am just happy for your assistance and as well , hope you are aware of a great job you’re doing teaching some other people by way of your web site. Probably you have never met all of us.

 77. Very well written article. It will be beneficial to anyone who utilizes it, including yours truly :). Keep doing what you are doing – looking forward to more posts.

 78. Whats Taking place i am new to this, I stumbled upon this I’ve found It positively useful and it has helped me out loads. I am hoping to give a contribution & assist other customers like its aided me. Good job.

 79. I went over this internet site and I think you have a lot of superb information, saved to favorites (:.

 80. I’ll right away grasp your rss feed as I can not in finding your email subscription link or newsletter service. Do you have any? Please allow me understand in order that I may subscribe. Thanks.

 81. There is noticeably a bundle to identify about this. I suppose you made various good points in features also.

 82. Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! However, how could we communicate?

 83. obviously like your web-site but you have to test the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to tell the reality then again I will certainly come again again.

 84. whoah this weblog is magnificent i like studying your posts. Keep up the good paintings! You already know, many individuals are searching around for this info, you could aid them greatly.

 85. Utterly composed content, regards for selective information. “No human thing is of serious importance.” by Plato.

 86. certainly like your web-site but you need to check the spelling on quite a few of your posts. Several of them are rife with spelling issues and I find it very bothersome to inform the truth however I will certainly come again again.

 87. [url=http://phonexdeals.us/]http://phonexdeals.us/[/url] MalilydayLip [url=http://medabc.us/i-ordered-xanax-online/]I ordered Xanax online[/url] I ordered Xanax online Axiodsimmignits

 88. Thank you for sharing superb informations. Your web-site is very cool. I’m impressed by the details that you’ve on this website. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this web page, will come back for extra articles. You, my pal, ROCK! I found simply the information I already searched everywhere and just could not come across. What a great web-site.

 89. Howdy there, just turned familiar with your webpage through The Big G, and realized that it’s genuinely informational. I’ll appreciate should you decide carry on this.

 90. I must show my appreciation for your generosity supporting women who should have help on the topic. Your real commitment to getting the message throughout had become exceedingly informative and have in most cases permitted folks much like me to arrive at their aims. The insightful guideline can mean a lot to me and a whole lot more to my peers. Thank you; from all of us.

 91. We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community. Your site offered us with valuable information to work on. You have done a formidable job and our entire community will be thankful to you.

 92. I keep listening to the rumor speak about getting free online grant applications so I have been looking around for the most excellent site to get one. Could you tell me please, where could i find some?

 93. whoah this blog is magnificent i really like reading your articles. Stay up the great paintings! You recognize, many individuals are hunting round for this information, you can aid them greatly.

 94. Hello. Great job. I did not imagine this. This is a remarkable story. Thanks!

 95. You have brought up a very wonderful points , thanks for the post.

 96. I reckon something truly special in this website.

 97. Dead written content, Really enjoyed studying.

 98. magnificent put up, very informative. I ponder why the other specialists of this sector don’t realize this. You should proceed your writing. I’m sure, you’ve a huge readers’ base already!

 99. Good website! I really love how it is easy on my eyes and the data are well written. I am wondering how I might be notified when a new post has been made. I’ve subscribed to your RSS feed which must do the trick! Have a nice day!

 100. You are my inspiration , I own few web logs and sometimes run out from to post .

 101. My brother suggested I might like this blog. He was entirely right. This post truly made my day. You cann’t imagine just how much time I had spent for this information! Thanks!

 102. I truly appreciate this post. I have been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thank you again!

 103. [url=http://fitnesdeals.us/]http://fitnesdeals.us/[/url] Axiodsimmignits [url=http://medabc.us/i-ordered-xanax-online/]I ordered Xanax online[/url]

 104. I like what you guys are up also. Such smart work and reporting! Carry on the excellent works guys I have incorporated you guys to my blogroll. I think it will improve the value of my site :).

 105. Wow! This can be one particular of the most useful blogs We’ve ever arrive across on this subject. Actually Fantastic. I’m also a specialist in this topic therefore I can understand your effort.

 106. [url=http://kitchendeals.us/]http://kitchendeals.us/[/url] Axiodsimmignits [url=http://nutritioninpill.com/what-is-generic-valium/]What is generic Valium?[/url]

 107. Just wanna comment on few general things, The website layout is perfect, the subject material is real wonderful : D.

 108. I’m still learning from you, as I’m trying to achieve my goals. I certainly enjoy reading all that is posted on your blog.Keep the posts coming. I liked it!

 109. Hello.This article was extremely fascinating, particularly because I was browsing for thoughts on this issue last Thursday.

 110. Hello, you used to write magnificent, but the last few posts have been kinda boring¡K I miss your tremendous writings. Past few posts are just a little out of track! come on!

 111. I have not checked in here for some time since I thought it was getting boring, but the last few posts are great quality so I guess I will add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend :)

 112. Excellent blog here! Also your site loads up fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol

 113. I got what you intend, regards for putting up.Woh I am pleased to find this website through google. “You must pray that the way be long, full of adventures and experiences.” by Constantine Peter Cavafy.

 114. I like the valuable information you provide in your articles. I will bookmark your blog and check again here regularly. I am quite sure I will learn plenty of new stuff right here! Good luck for the next!

 115. Hey There. I found your blog using msn. This is a really well written article. I’ll make sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thanks for the post. I will definitely return.

 116. Great blog here! Also your site loads up fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as fast as yours lol

 117. Very interesting subject, regards for putting up.

 118. [url=http://handbagdeals.us/]http://handbagdeals.us/[/url] Axiodsimmignits [url=http://vipedlowestdrugprices24-7.com/klonopin/what-is-generic-klonopin/]What is generic Klonopin?[/url]

 119. certainly like your website however you have to test the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to tell the reality then again I’ll definitely come back again.

 120. Attractive section of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.

 121. It¡¦s in reality a nice and helpful piece of information. I¡¦m satisfied that you simply shared this useful info with us. Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.

 122. It¡¦s in point of fact a great and useful piece of information. I am happy that you just shared this helpful information with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

 123. I got what you mean , thankyou for posting .Woh I am happy to find this website through google. “You must pray that the way be long, full of adventures and experiences.” by Constantine Peter Cavafy.

 124. Only a smiling visitor here to share the love (:, btw outstanding design and style .

 1. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت با لینکدین - آموزش بهینه سازی سایت

 2. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت - آموزش بهینه سازی سایت

 3. اشتراک ها: آموزش سئو فروشگاه اینترنتی - آموزش بهینه سازی سایت

 4. اشتراک ها: بهبود سئو با Long Tail Keywords - آموزش بهینه سازی سایت

 5. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت|باور های غلط درباره بک لینک - آموزش بهینه سازی سایت

 6. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت|خاصیت doFollow و Nofollow لینک ها - آموزش بهینه سازی سایت

 7. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت | بهترین کلمه کلیدی - آموزش بهینه سازی سایت

 8. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت | 200 فاکتور رتبه بندی سایت - آموزش بهینه سازی سایت

 9. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت|سئو کسب‌ و کارها - آموزش بهینه سازی سایت

 10. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت|توهمی به نام مطلب در سئو! - آموزش بهینه سازی سایت

 11. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت|تفاوت SEO و SEM - آموزش بهینه سازی سایت

 12. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت|آنالیزسایت - آموزش بهینه سازی سایت

 13. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت|نحوه کار موتورهای جستجو - آموزش بهینه سازی سایت

 14. اشتراک ها: رفع مشکل محتوای تکراری - آموزش بهینه سازی سایت

 15. اشتراک ها: تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو - آموزش بهینه سازی سایت

 16. اشتراک ها: بهینه سازی نرخ تبدیل چیست؟ - آموزش بهینه سازی سایت

 17. اشتراک ها: چه مقاله ای مورد علاقه گوگل است؟ - آموزش بهینه سازی سایت

 18. اشتراک ها: چگونه صفحه اول گوگل ظاهر شویم؟ - آموزش بهینه سازی سایت

 19. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت|Long Tail Keywords - آموزش بهینه سازی سایت

 20. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت|انتخاب بهترین کلمه کلیدی - آموزش بهینه سازی سایت

 21. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت|سازگاری سایت با گوشی - آموزش بهینه سازی سایت

 22. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت|علت دیر ایندکس شدن مطالب - آموزش بهینه سازی سایت

 23. اشتراک ها: ۱۰ فروشگاه اینترنتی برتر ایران - آموزش بهینه سازی سایت

 24. اشتراک ها: مراحل سئوی On-Page - آموزش بهینه سازی سایت

 25. اشتراک ها: قوانین نانوشته سئو،seo,role,site,site

 26. اشتراک ها: قوانین سئو برای طراحی سایت جدید - آموزش بهینه سازی سایت

 27. اشتراک ها: آموزش سئو وبلاگ - آموزش بهینه سازی سایت

 28. اشتراک ها: تگینگ یا برچسب گذاری - آموزش بهینه سازی سایت

 29. اشتراک ها: بهینه سازی فایل های PDF - آموزش بهینه سازی سایت

 30. اشتراک ها: ۲۰ ترفند ایمیل مارکتینگ موفق - آموزش بهینه سازی سایت

 31. اشتراک ها: بازاریابی با ایمیل به معنای واقعی کلمه - آموزش بهینه سازی سایت

 32. اشتراک ها: داستان واقعی سئو برای میلیادرشدن - آموزش بهینه سازی سایت

 33. اشتراک ها: مهمترین نکات SEO برای بازاریابی - آموزش بهینه سازی سایت

 34. اشتراک ها: داستان موفقیت:فروشگاه کیف Love That Bag - آموزش بهینه سازی سایت

 35. اشتراک ها: چگونه برای پست‌هایمان تیترهای مناسبی بنویسیم؟ - آموزش بهینه سازی سایت

 36. اشتراک ها: اثر تصویر صورت انسان در طراحی وب - آموزش بهینه سازی سایت

 37. اشتراک ها: با وردپرس چه نوع سایتهایی میتوان ساخت؟ - آموزش بهینه سازی سایت

 38. اشتراک ها: بهینه سازی سایتهای خبری - آموزش بهینه سازی سایت

 39. اشتراک ها: پنگوئن آپدیت نشده این حرف گوگل است! - آموزش بهینه سازی سایت

 40. اشتراک ها: افزایش بازدید به روش سخنرانان - آموزش بهینه سازی سایت

 41. اشتراک ها: درخواست CopyRight Removal به گوگل - آموزش بهینه سازی سایت

 42. اشتراک ها: چرا رتبه بندی کبوتر (Pigeon Rank) به خوبی کار می کند - آموزش بهینه سازی سایت

 43. اشتراک ها: ۵ دلیل برتری گوگل پلاس در مقابل فیس بوک - آموزش بهینه سازی سایت

 44. اشتراک ها: بازگشت سرمایه (ROI) در بازاریابی چیست؟ - آموزش بهینه سازی سایت

 45. اشتراک ها: رپورتاژ آگهی چیست و چه مزایایی دارد؟ - آموزش بهینه سازی سایت

 46. اشتراک ها: بررسی سئو رقبا - آموزش بهینه سازی سایت

 47. اشتراک ها: 7 نکته طلایی در سئو عنوان صفحه - آموزش بهینه سازی سایت

 48. اشتراک ها: 8 تکنیک اثر بخش در on page seo - آموزش بهینه سازی سایت

 49. اشتراک ها: نکته اساسی بهبود local seo - آموزش بهینه سازی سایت

 50. اشتراک ها: بازاریابی شبکه های اجتماعی - آموزش بهینه سازی سایت

 51. اشتراک ها: تاثیر سیگنال شبکه اجتماعی بر سئو - آموزش بهینه سازی سایت

 52. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت|شبکه اجتماعی - آموزش بهینه سازی سایت

 53. اشتراک ها: تاثیر https بر سئو سایت - آموزش بهینه سازی سایت

 54. اشتراک ها: 8 ابزار آسان سئو که هر کسی باید استفاده کند - آموزش بهینه سازی سایت

 55. اشتراک ها: خطر سئوی زیاد برای سایت - آموزش بهینه سازی سایت

 56. اشتراک ها: جنبه انسانی سئو : قدرت بشر - آموزش بهینه سازی سایت

 57. اشتراک ها: درک بهینه سازی محتوا - آموزش بهینه سازی سایت

 58. اشتراک ها: راه حل های مشتری مداری - آموزش بهینه سازی سایت

 59. اشتراک ها: پارامترهای مورد توجه موتورهای جستجو - آموزش بهینه سازی سایت

 60. اشتراک ها: سئو یاتبلیغات گوگل: کدام مناسب‌ است؟ - آموزش بهینه سازی سایت

 61. اشتراک ها: تکنیک و ترفند سئو کلاه سیاه - آموزش بهینه سازی سایت

 62. اشتراک ها: کدام کارها جزء سئو کلاه سیاه هستند؟ - آموزش بهینه سازی سایت

 63. اشتراک ها: سئوی کلاه خاکستری (Gray Hat SEO) چیست؟ - آموزش بهینه سازی سایت

 64. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت - آموزش بهینه سازی سایت

 65. اشتراک ها: شکایتی که از شرکت طراحی سایت می شود - آموزش بهینه سازی سایت

 66. اشتراک ها: آموزش تنظیمات Yoast SEO آخرین مرحله - آموزش بهینه سازی سایت

 67. اشتراک ها: آموزش تنظیمات Yoast SEO برای شبکه های اجتماعی - آموزش بهینه سازی سایت

 68. اشتراک ها: سئو با اسپم مخفی - آموزش بهینه سازی سایت

 69. اشتراک ها: سئو و نقش آن در برندسازی سایت - آموزش بهینه سازی سایت

 70. اشتراک ها: پروتکل امنیتی SSL - آموزش بهینه سازی سایت

 71. اشتراک ها: آموزش بهینه سازی سایت|اصول و قواعد سئو - آموزش بهینه سازی سایت

 72. اشتراک ها: آموزش کامل سئو کلاه سفید - آموزش بهینه سازی سایت

 73. اشتراک ها: مهمترین ابزارهای سئو که باید استفاده کنید - آموزش بهینه سازی سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *