صفحه اصلی / آموزش بهینه سازی سایت / بازاریابی شبکه های اجتماعی
سئو
سئو

بازاریابی شبکه های اجتماعی

شبکه اجتماعی چیست؟ Social Network

شبکه اجتماعی در علوم اجتماعی به بررسی روابط بین انسانها، گروههای انسانی و سازمانها می پردازد.
لازم به ذکر است مبحث شبکه اجتماعی و شبکه اجتماعی مجازی بسیار نزدیک ولی متفاوت هستند و در حیطه جامعه شناسی و IT و بسیاری از علوم قابل بحث می باشند.
شبکه اجتماعی مجازی مثل هر شبکه اجتماعی از اجتماع و روابط انسانها در اجتماع تشکیل شده، تعداد روابط در یک شبکه یا اندازه شبکه در تعریف آن مهم نیست بلکه ممکن است نوع آن را تغییر دهد، کوچکترین اجتماع انسانی از 2 نفر تشکیل می شود.

اجتماع؟
در نظر بگرید 2 شخصی که بایکدیگر رابطه شغلی دارند هر کدام در همان زمان با شخص دیگری ارتباط عاطفی، خانوادگی، تجاری و … دارند و در مرحله بعد باز هر کدام از این افراد که با 2 نفر اول ارتباط دارند با اشخاص دیگری ارتباطات دیگری دارند و این زنجیره ارتباطات مسلسل وار تکرار می شود، که به هر کدام از این ارتباطها یک گره گفته می شود و تعداد این گره ها اندازه یک شبکه اجتماعی را نمایش می دهد.حال اگر این افراد در یک محل مثل یک دهکده حضور فیزیکی داشته باشند این اجتماع کاملا ملموس خواهد بود.

ممکن است در یک جامعه انواع ارتباط یکطرفه وجود داشته باشد و افراد بدون تمایل به داشتن ارتباط در کنار یکدیگر به شکل ناخواسته در شبکه اجتماعی قرار بگیرند.
شاید برای شما جالب باشد که سعدی خیلی پیش از این در گلستان معروفش به شبکه اجتماعی و مهندسی اجتماعی به نثر فارسی اشاره کرده باشد:
رازی که نهان خواهی با کس در میان منه و گر چه دوست مخلص باشد،که مر آن دوست را نیز دوستان مخلص باشد، همچنین مسلسل.

از کنار هم قرار دادن کلمات شبکه و اجتماع نمی توان به معنی کاملی برای شبکه های اجتماعی رسید ولی برداشت کلی از آن در ذهن نقش خواهد بست، واقعیت این است که شبکه اجتماعی از ابتدای بشریت وجود داشته ولی نوع مجازی آن که در ابتدای قرن 21 نمایان شده نمونه ای است که با ظهور اینترنت، اصطلاح معروف دهکده جهانی را ترجمه کرده.شبکه های اجتماعی مجازی هم مثل سایر اجتماعات می توانند دسته بندی های مختلفی داشته باشند از جمله خصوصی، عمومی، تفریحی، تخصصی، …

 

 


شبکه اجتماعی مجازی چیست؟
شبکه اجتماعی مجازی زنجیره ای از ارتباطات و گره های شبکه اجتماعی یا حضور غیر فیزیکی افراد در یک محل مجازی است.
در شبکه اجتماعی مجازی ارتباط افراد و سازمانها یا گروهها رو در رو و بدون واسطه نیست بلکه به ابزاری به نام اینترنت بستگی دارد. اینروزها وقتی صحبت از شبکه اجتماعی در اینترنت می شود در واقع در حال صحبت از نوع مجازی و غیر قابل لمس شبکه ای از ارتباطات انسانی هستیم . همزمان با ظهور شبکه های اجتماعی مجازی اصطلاحات جدیدی مثل رسانه اجتماعی و مهندسی اجتماعی نیز به گوش می خورند .
رسانه اجتماعی یا رسانه شبکه اجتماعی چیست؟ Social Media
رسانه اجتماعی بدون وجود اینترنت و شبکه اجتماعی مجازی بی معنا خواهد شد و در واقع رسانه اجتماعی (سوشیال مدیا) ابزارهای نرم افزاری تحت وبی را می گویند که به کاربران اجازه به اشتراک گذاری، ایجاد یا استفاده از محتوای تولید شده را می دهد و در واقع رسانه اجتماعی بستر یا باعث تشکیل یک شبکه اجتماعی می شوند یا ابزاری است که در یک شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاری محتوا استفاده می شود.

در دنیای ارتباطات علمی، شبکه­های اجتماعی را می‌توان از بسترهای مؤثر در تولید علم، اشتراک عقاید و رشد فردی و اجتماعی دانست. هدف شبکه اجتماعی این است که با فراهم آوردن امکان ارتباط بین سرمایه‌های فردی و تشکیل سرمایه اجتماعی، به رشد و ارتقای سطح علم کمک کند.
هدف کلی هر شبکه اجتماعی، ایجاد سرمایه اجتماعی و تسهیل ارتباط بین متخصصان، هنرمندان و صاحبان حرفه­های متعدد است. تبدیل سرمایه فردی به سرمایه اجتماعی، از مسائل مهم و مورد توجه تمامی حوزه‌های علمی است. از این طریق، دانش فردی به دانش جمعی تبدیل و در واقع از دانایی جمعی برای حل مسائل و مشکلات دنیای علم بهره‌برداری می‌شود.

 

طراحي سايت شبكه اجتماعي
امروزه يكي از پربيننده‌ ترين و پرطرفدارترين سايت‌ها، سايت‌هاي شبكه‌هاي اجتماعي است به طوري كه سایت شبکه‌های اجتماعی، بعد از موتورهای جستجو، تبدیل به پراستفاده‌ترین خدمت اینترنتی شده‌اند. اساس كار شبكه‌هاي اجتماعي ايجاد ارتباط ميان افراد و به اشتراك گذاري محتوا با يكديگر است به گونه اي كه هر شخص دارای پروفایل شخصی می‌باشد که در آن از اطلاعات پایه تا علایق و سلایق خود را قرار می دهد، دوستان جديدي پيدا مي‌كند و دوستان قديمي خود را در جريان تغييرات زندگي‌اش قرار مي‌دهد.

از اولين شبكه‌هاي اجتماعي كه در ايران مورد توجه قرار گرفت مي‌توان به “اوركات” اشاره كرد، اما پس از مدتي اين سايت جذابيت اوليه‌ي خود را از دست داد و به نوعي عمرش به پايان رسيد. از شبکه های اجتماعی معروف فارسی می توان به سایت های کلوب و فیسنما اشاره کرد.

 

آیا شما نیز دوست دارید یک سایت شبکه اجتماعی داشته باشید؟

هر شبكه اجتماعي بسته به تعداد كاربران و هدف از ايجادش، امكاناتي را مي‌تواند به اعضاي خود ارائه دهد، كه اين امكانات عبارتند از:

 • امكان عضويت
 •  جست و جو در ميان اعضا
 • ارسال پيام براي يكديگر
 • آپلود عكس –
 • نماتش يكسري اطلاعات اوليه از هر فرد ( نمايش سن، مكان سكونت، ايميل، رنگ چشم و مو، دين، نژاد و …)
 • نمايش اعضاي آنلاين در سايت
 • و….امكانات بسيار ديگري كه مي‌تواند در سايت موجود باشد.

حال با توجه به امكانات گسترده‌اي كه مي‌توان در هر سايت شيكه‌ي اجتماعي قرار داد، ابتدا بايد اهداف ايجاد سايت را مشخص كرده و سپس با توجه به اين اهداف امكاناتي را به سايت اضافه كرد.

ديگر داشتن يك سايت شبكه اجتماعي اختصاصي رويا نيست !!

اگر شما هم دوست داريد يك سايت شبكه اجتماعي داشته باشيد و آن را بسته به سليقه ي خود طراحي نماييد، به راحتي مي توانيد اين كار را به گروه طراحی سایت هفت ستاره سايت بسپاريد كه در كوتاه ترين زمان، يك سايت شبكه اجتماعي برايتان طراحي نمايد و سايتتان را جزو برترين هاي گوگل قرار دهد. بنابراين علايق خود را به ما بگوييد و ما شما را به آرزويتان مي رسانيم. شاید بسیاری از ما این طرح به ذهنمان رسیده باشد که جامعه مجازی و شبکه های اجتماعی برای ارتباط با دوستان خود ایجاد نماییم. جوامع مجازی مثل فیسبوک و فیس نما، البته ایجاد این جوامع نیاز به برنامه نویسی حرفه ای تحت وب دارد. ولی شما برای ایجاد چنین وب سایت هایی نیاز دارید مطالبی را در این مورد این شبکه های اجتماعی و ایجاد آن بدانید. مطالبی از قبیل اینکه :

 • هدف از ایجاد این جوامع
 • میزان پیشرفت این جوامع
 • تعداد کاربران عضو
 • امکانات کاربران
 • امنیت پروفایل های شخصی
 • امنیت کلی وب سایت
 • تامین منابع مالی
 •  طراحی سایت شبکه های اجتماعی

با مطالعه و تحقیق در مورد این موارد و برآورد کامل هزینه ها و اهداف، ما می توانیم اقدام به طراحی سایت برای جوامع مجازی نماییم.

گستردگی استفاده از این جوامع و تامین امنیت کافی برای کاربران یکی از مهمترین مسائل برای این جوامع خواهد بود.

همچنین جذب مخاطبان فراوان برای گسترش این جوامع مجازی و استفاده از وب سرور مناسب که سرعت بارگذاری صفحه را در زمان های پر ترافیک پایین نیاورد از مسائل مهم بعدی این نکات می باشد.

گروه طراحی سایت هفت ستاره با داشتن طراحان حرفه ای سایت و آشنا به جدید ترین متد برنامه نویسی تحت وب و برنامه نویسی حرفه ای، می تواند بهترین سایت جوامع مجازی را برای شما طراحی نماید. همچنین موارد سئو و بهینه سازی سایت را برای شما انجام دهد تا سایت شما توسط موتور های جست و جو گر دیده شود و در رتبه ی خوبی از این لیست قرار گیرد.زیرا نکته مهم برای طراحی سایت شبکه اجتماعی داشتن مخاطبان زیاد می باشد و تا کاربری به عضویت سایت شما در نیاید، مسلما جامعه ای تشکیل نخواهد شد.

برای این منظور گروه طراحی سایت هفت ستاره با توجه به موارد و کلمات و عبارات پرکاربرد وب سایت شما، اقدام به بهینه سازی سایت شما نموده و آنها را برای شما به موتور های جست و جو معرفی می نماید تا سایت شما در صورت سرچ آن عبارات در ابتدای لیست قرار گیرد. این مسئله باعث افزایش تعداد بازدید شما و افزایش تعداد مخاطبان خواهد شد.

 

ویژگی اصلی سایت شبکه های اجتماعی
ویژگی اصلی که طراحی سایت های شبکه های اجتماعی دارا هستند، مزیت اشتراک گذاری منابع و اطلاعات و احوالات روزانه ی انسان ها با هم می باشد.

با توجه به نیاز اجتماعی بودن انسان ها، و علاقه به اینکه آنها دوست دارند از اطلاعات و احوالات دوستان و خانواده خود آگاهی و اطلاعات بدست آورند، بسیاری از متخصصان فناوری اطلاعات با مطالعه در این زمینه، سعی در طراحی وب سایت هایی با اینچنین ویژگی ها دارند. نمونه بارز این شبکه های اجتماعی فیسبوک می باشد، که کم بیش همه با آن آشنایی داریم.

ایجاد اینچنین وب سایت هایی معمولا با استقبال فراوان رو به رو خواهند شد. حتی در سطح یک شهر و کشور نیز راه اندازی و طراحی سایت های شبکه های اجتماعی ممکن است مخاطبان زیادی را جذب نماید.

در ایران وب سایت فیس نما با این هدف و با تقلید از فیسبوک سعی در راه اندازی چنین وب سایتی نموده است که به موفقیت چشم گیری نیز در زمینه جذب مخاطب در داخل کشور داشته است.

با توجه به این مزیت، وب سایت های شبکه های اجتماعی معمولا پر بازدید خواهند بود. و این بازدید فراوان بستر مناسبی را برای تبلیغات بنگاه های تجاری و وب سایت های تجاری در آنها ایجاد خواهد نمود.

 

 

 

هدف از داشتن سایت شبکه های اجتماعی
هدف از طراحی سایت شبکه های اجتماعی اغلب جمع کردن انسان ها در کنار هم در دنیای مجازی می باشد.

با توجه به استفاده از ابزار های ارتباطی فراوان در جامعه، بسیاری از مردم در دنیا از هم فاصله های فراوانی گرفته اند و از حال و احوالت خود و دوستان و خانواده خود با خبر نمی باشند.

متخصصان فناوری با توجه به این نیاز جامعه با طراحی سایت شبکه های اجتماعی قصد دارند که روابط مردم را از طریق جوامع مجازی با هم پیوند دهند.

البته در کنار این هدف، هدف کسب درآمد نیز دلیل بزرگی برای راه اندازی این وب سایت ها می باشد.

حال ما اگر قصد داریم در جامعه کوچک خود و دایره دوستان و همکاران خود، اقدام به راه اندازی اینچنین وب سایت هایی نماییم، باید تمام نکات و حالت های ایجاد و طراحی سایت شبکه های مجازی را بدانیم.

گروه طراحی سایت هفت ستاره با داشتن طراح حرفه ای سایت و آشنا به تمام قواعد و اصول طراحی حرفه ای سایت و با سابقه درخشان در این زمینه، می تواند راه کار خوبی برای همکاری با شما برای طراحی سایت شبکه های اجتماعی باشد.

 

دلایل موفقیت سایت شبکه های اجتماعی
دلیل اصلی موفقیت طراحی سایت شبکه های اجتماعی این می باشد که بر اساس یک نیاز عمده انسان طراحی شده است. نیاز اجتماعی بودن و قرار گرفتن در جمع و برقراری ارتباط با دوستان، نیاز مهمی می باشد که طراحان حرفه ای سایت های شبکه اجتماعی با بهره گرفتن از آن توانسته اند، موفقیت خیره کننده ای برای وب سایت های خود بدست آورند.

این موفقیت به حدی می باشد که امروز بیش از 30 % مردم جهان در شبکه اجتماعی با نام فیسبوک عضویت دارند.

رسیدن به این موفقیت برای شبکه اجتماعی اتفاقی نبوده و مهمترین مسئله ای که اینگونه وب سایت ها باید آن را رعایت نمایند، اصول حرفه طراحی سایت ها می باشد. همچنین رعایت قواعد بهینه سازی سایت تاثیر زیادی می تواند در معرفی اینگونه وب سایت ها در اینترنت داشته باشد.

گروه طراحی سایت هفت ستاره با کسب دانش و تجربه فراوان در زمینه طراحی انواع سایت، می تواند بهترین انتخاب شما برای سفارش طراحی سایت در انواع زمینه ها و حتی ایجاد یک شبکه اجتماعی گسترده باشد.

 

نکات قبل از ایجاد شبکه های اجتماعی

ایجاد یک شبکه ی اجتماعی هیچگاه به تنهایی نمی تواند نیازهای شما را رفع کند و برای حل این مشکل بایستی از روش هایی استفاده کنیم که موجب شناخته شدن شما شود.در اینجا می خواهیم تا شما را با نکات قبل از ایجاد شبکه های اجتماعی آشنا کنیم.

تعیین هدف 

از خود بپرسید که هدف شما از ایجاد شبکه اجتماعی چیست،آیا هدف کسب درآمد است یا صرفا جهت شناخته شدن و شهرت عضو شبکه های اجتماعی می شوید؟!ثبت این سوال ها می تواند به شما نشان دهد که مسیر شما درست بوده یا اشتباه است.

تعیین چشم انداز

لازم است پیش از ایجاد یک شبکه اجتماعی میزان بازدید و رتبه ی الکسا را تعیین کنید.متاسفانه اکثر افراد هنگام ایجاد شبکه اجتماعی به این موضوع دقت لازم را ندارند اما در واقع افقی که شما برای شبکه خود متصور هستید پیش زمینه برای ایجاد برنامه توسعه شبکه شما خواهد بود، بی شک هزینه مورد نیاز برای یک شبکه اجتماعی با چندین میلیون کاربر روزانه با شبکه ای با تنها چند صد کاربر در روز قابل قیاس نیست و الگوهای توسعه متفاوتی را می طلبد.

برنامه خود را بنویسید

دست به قلم شوید و هرچه را که از شبکه اجتماعی خود می خواهید روی کاغذ بنویسید.راه های جذب منابع مالی ، جامعه مخاطب ، روش های تبلیغ ، و جایگاهی که برای یک سال آینده شبکه خود متصور هستید را ریز به ریز مشخص کنید.هرچند که شاید در مسیر حرکت نیاز به تغییر برخی از اهداف داشته باشید لکن وجود برنامه و چشم انداز تضمین کننده رشد و حرکت شبکه ی شماست.

به فکر منابع مالی باشید

شاید در روزهای اول راه اندازی یک شبکه اجتماعی هزینه های نگهداری آن زیاد نباشد ولی به زودی شما نیاز به استفاده سرور های با قدرت بیشتر نیاز دارید پس از همین حالا در فکر باشید. در فکر بودن به معنای تجاری سازی امکانات نیست ، گاهی با جذب تبلیغات ، گاهی با ارائه محصولات و ایجاد کسب و کارهای جانبی در کنار شبکه اجتماعی می توانید هزینه های خود را تامین کنید.

تعهد نامه و مانیفست فکر خود را مشخص و اعلام کنید

به عبارت ساده مشخص کنید تفکرات شما و شبکه ی اجتماعی شما بر چه نوع است چه رفتار هایی در شبکه اجتماعی شما مجاز و چه رفتارهایی غیر مجاز است اهمیت این موضوع زمانی مشخص می شود که شبکه شما از لحاظ کاربر رشد کند اگر از ابتدا پایه های شبکه را محکم نکرده باشید شبکه تبدیل به کاروانسرایی بی در و پیکر خواهد بود.

قوانین را مشخص کنید

خیلی ساده بگویم قوانین هر شبکه اجتماعی در نقش قانون اساسی آن عمل می کند. اگر قوانین شما ناقص باشد یا مدام مجبور به تغییر آن شوید هرج و مرج در تمام ارکان شبکه ی شما ایجاد خواهد شد پس قوانینی بنویسید که تا مدت ها نیاز به تغییر آن نداشته باشید. البته این سخن به معنای ضرورت نداشتن اعمال تغییرات در بازه های زمانی نیست لکن قوانین هرچه کمتر تغییر کند کاربران بهتر می پذیرند.

تیم بسازید

ایجاد تیم های نظارتی ، مالی ، محتوایی و… از بین بردن قدرت مدیریتی شما نیست بلکه بالعکس کمک کننده و همیار شما در رشد و توسعه شبکه ی شماست.پس قبل از ایجاد دست کم ۵ نفر فرد مطمئن جهت حضور در هسته ی اولیه تیم مدیریتی خود انتخاب کنید در آینده همراه با رشد شبکه افراد بیشتری را برای کمک گرفتن خواهید شناخت.

استفاده هاست رایگان ، هاست ارزان = یک شبکه ضعیف و سخیف

هاست های رایگان و هاست های ارزان قیمت کاربرد خاصی دارند به همین علت برای یک شبکه اجتماعی که قصد رشد دارد مناسب نیستند، البته این سخن به معنی خوب بودن هر هاست گران قیمت نیست کیفیت سخت افزارهای سرور ، نحوه پشتیبانی و… را در نظر بگیرید البته در هنگام ایجاد، یک هاست اشتراکی مناسب کافی است ولی در ادامه کار به مرور نیاز به تهیه VPS و سرور خواهید داشت.

 

چه فاکتورهای در طراحی سایت شبکه اجتماعی می بایست لحاظ شود؟

سایت های شبکه اجتماعی به موجب امکاناتی که برای کاربران خود در نظر می گیرند بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در طراحی سایت شبکه اجتماعی قابلیت هایی مانند پروفایل سازی، اشتراک متن، تصویر، ویدیو ، امکان کامنت گذاشتن و غیره وجود دارد. حال در طراحی سایت شبکه اجتماعی چه فاکتورهای اساسی را می بایست لحاظ نمود.
طراحی سایت شبکه اجتماعی و اشتراک فایل

در طراحی سایت شبکه اجتماعی ، قابلیت اشتراک فایل صوتی ، تصویری، گرافیکی از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. قرار دادن قابلیت های برنامه نویسی در طراحی سایت شبکه اجتماعی به منظور آپلود فایل بسیار حائز اهمیت می باشد. کاربران شبکه اجتماعی مایل می باشند در پروفایل خود و در طراحی سایت شبکه اجتماعی این قابلیت درج شده باشد.

طراحی سایت شبکه اجتماعی و سئو

مطالب به اشتراک گذاشته در شبکه های اجتماعی گاهی مطالب سودمندی خواهند بود و برای کاربران اینترنت سودمند خواهد بود. بدین منظور در طراحی سایت شبکه اجتماعی مبحث سئو نیز مطرح می شود تا اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در اختیار دیگران کاربران قرار گیرند.

 

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی
بازاریابی شبکه های اجتماعی به فرایند جلب توجه و نهایتا جلب ترافیک برای وب سایت از طریق سایتهای شبکه های اجتماعی اطلاق می شود. بازاریابی در شبکه های اجتماعی یکی از روشهای بازاریابی اینترنتی است که در سالهای اخیر همزمان با رشد رسانه های اجتماعی، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

 

SMO چیست؟
SMO مخفف جمله (Social Media Optimization) می باشد. در عرصه وب در چند سال اخیر بازاریابی و تبلیغات، مفهومی کاربردی پیدا کرده است. یکی از مهم ترین فعالیت ها در جهت جذب ترافیک و بازدید سایت، بازاریابی شبکه های اجتماعی می باشد که مهم ترین آنها شبکه های اجتماعی فیسبوک،توییتر،لینکدین و گوگل پلاس می باشد اگر چه سایت های خوب دیگری برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد که از جمله آنها می توان به پینترست و فلیکر و یوتیوب اشاره کرد.

به یاد داشته باشید هر چه حیطه کاری خود را گسترده تر کنید به همان میزان ترافیک برای سایت خود می توانید جلب کنید. SMO یکی از مهم ترین فعالیت های offpage سئو می باشد که اگر با ظرافت انجام شود می تواند برگ برنده شما باشد.

بهینه سازی در این شبکه ها یعنی جمع کردن طرفدار.یعنی پرچم تجارت خود را در این شبکه ها بالا ببرید و طرقدار جذب کنید.

لایک،Share,plus,توئیت،انتشار در linkedin,پین پینترست و … همگی یک نشان از فعالیت از شبکه های اجتماعی است که Social Signal نامیده می شوند.اغلب وقتی حرف از بهینه سازی در شبکه های اجتماعی در سئو زده می شود، به معنی افزایش Social Signal ها برای سایت شماست.

این تصور وجود دارد که جذب طرفدار از شبکه های اجتماعی ، می تواند در سئو موثر باشد.اما واقعیت این است که شبکه های اجتماعی به شکلی که عموما تصور می کنند در سئو موثر نیستند و به صورت غیر مستقیم تاثیر گذارند.بسیاری بر این باورند بهینه سازی در شبکه های اجتماعی یعنی افزایش لایک یا مثبت یک صفحه ای در فیس بوک یا گوگل پلاس که لینک شما در آن وجود دارد.اما واقعیت این است که به راحتی می توان لایک های تقلبی خریداری کرد که تشخیص تقلبی بودن آنها هم برای موتورهای جستجو مقدور نیست.بدیهی است که گوگل صرف دیدن لایک یا پلاس های زیاد یک سایت، نباید اثر چندانی در رتبه سایت در نتایج بدهد.

اما تاثیر ثابت شده ای در سئو وجود دارد.این که انتشار عمومی مطلب شما در شبکه های اجتماعی بخصوص در فیسبوک،توییتر و گوگل پلاس، حتی اگر هیچ لایک و plus و توییتی نداشته باشد، منجر به index شدن سریع مطلب شما در گوگل می شود.توجه داشته باشیم اینجا صحبت از index است.نه رتبه و صفحه اول.رتبه بندی به عوامل خیلی زیادی بستگی دارد. مزیت دیگر این است که گوگل تشخیص می دهد، که نویسنده اصلی شما هستید.زیرا زودتر از کپی برداران، مطلب شما ایندکس می شود.البته بحث کپی برداری و آثار آن بحث مفصلی است که در بحث همه چیز درباره کپی برداری و تأثیر آن در سئو مفصل به آن پرداخت شده است.

با توضیحات بالا، بهتر است نقش شبکه های اجتماعی را برای سایت خود پررنگ تر کنید.اگر فعالیت هر چند اندک، در شبکه ها اجتماعی اگر برای شما و آینده شما سود نداشته باشد بی ضرر نیست.دنیا نیز به سمت شبکه های اجتماعی و App ها در حال حرکت است.پس از شبکه های اجتماعی هم برای سئو، و هم برای رشد تجارت خود (SMM) استفاده کنید و اثر آن را نادیده نگیرید.

 

وب سایت های اجتماعی چگونه و با چه هدفی انجام می شود؟
آیا کسی می تواند منکر گسترش سایت های شبکه های اجتماعی بشود؟آیا کسی وجود دارد که وب سایت معروف فیسبوک را نشناسد؟
همه کسانی که اقدام به طراحی وب سایت شبکه ی اجتماعی می نمایند و یا در فکر طراحی سایت شبکه ی اجتماعی مطمئنا از سود شبکه ی اجتماعی اطلاع دارند.
اگر هنوز از اینکه بخواهید طراحی سایت شبکه ی اجتماعی را به شرکتی واگذار نمایید به یقین نرسیده اید و یا شک دارید که طراحی وب سایت شبکه ی اجتماعی می تواند برای شما و یا بهتر بگویم برای جیب شما مفید باشد بهتر است کمی با منطق به ادامه ی مطلب در ضمینه ی طراحی وب سایت شبکه ی اجتماعی توجه نمایید.
همه می دانیم که امروزه اکثر استفاده کنندگان از اینترنت ، روزی چند ساعت را در شبکه های اجتماعی می گذرانند ، شاید فهمیدن این موضوع که شما می توانید افراد بسیار زیادی را پس از طراحی سایت شبکه ی اجتماعی در وب سایت خود داشته باشید شما را قانع به طراحی وب سایت شبکه ی اجتماعی نماید.
می خواهیم بررسی بیشتر و اقتصادی تری را به موضوع طراحی وب سایت های شبکه ی اجتماعی داشته باشیم.
می خواهیم بدانید که در صورتی که بعد از طراحی وب سایت شبکه ی اجتماعی کاربران وب سایت ما افزایش یافتند این به چه درد ما می خورد و یا بهتر بگوییم چگونه می توان از طراحی سایت شبکه ی اجتماعی کسب درآمد کرد.
به فرض شما طراحی وب سایت شبکه ی اجتماعی را انجام داده و تمام مراحل طراحی سایت را گذرانده اید ، باید به این نکته توجه کنید که افراد زیادی قبل از شما طراحی وب سایت شبکه ی اجتماعی را انجام داده اند.
پس شما در این مرحله از طراحی وب سایت شبکه ی اجتماعی باید به این نکته توجه داشته باشید که چگونه می توانیم کاربران زیادی را به وب سایت خود هدایت کنیم.
افرادی که طراحی وب سایت شبکه ی اجتماعی را انجام داده و موفق نشده اند ، چه نکاتی را باید مد نظر می گرفتند که رعایت نکرده اند و افرادی که در این امر صاحب کاربران زیادی شده اند چه کارهایی را برای طراحی سایت شبکه ی اجتماعی انجام داده اند.

 

 

شما باید توجه کنید که در طراحی وب سایت شبکه ی اجتماعی که حداقل یک وجه تمایز بین وب سایت شما و دیگر وب سایت های شبکه ی اجتماعی باشد این یکی از نکته های حائز اهمیت می باشد.
همیشه در طراحی سایت شبکه ی اجتماعی باید خودتان را به جای کاربر تصور نمایید ، باید بدانید که نیازهای یک کاربر شبکه ی اجتماعی چیست و چرا باید یک کاربر شبکه ی اجتماعی ، شبکه ی اجتماعی ای مانند فیسبوک را رها کرده و از طراحی سایت شبکه ی اجتماعی شما استفاده کنند.
بیشتر شرکت هایی که در زمینه ی طراحی وب سایت شبکه ی اجتماعی فعالیت می کنند اغلب از سی ام اس های موجود برای این کار مانند phpfox استفاده می کنند و اغلب با همان امکانات اولیه و چند پلاگین اولیه برای راه اندازی اقدام کرده و همان را به کاربران تحویل می دهند ، چنین سایت هایی از نظر محتوای اولیه و از نظر امکانات دقیقا شبیه همان سایت هایی است که قبلا توسط افراد دیگری طراحی شده است ، این مسئله قانون اول ما را برای یافتن کاربران متعدد از بین می برد.
گروه طراحی سایت هفت ستاره همچنین می تواند طراحی یک سایت شبکه ی اجتماعی را از صفر به صورت اختصاصی طراحی کند و سایت شما یک سایت کاملا متمایز با سایت های دیگر باشد

از ویژگی های پایه ای طراحی وب سایت شبکه ی اجتماعی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سرعت بارگذاری بالا
 • پنل مدیریتی قدرتمند
 • دارای کدهای بهینه شده
 • آماده برای افزایش جایگاه در گوگل به علت سئوی قوی
 • طراحی ظاهر اختصاصی
 • کدنویسی پلاگین های اختصاصی
 • امکان ایجاد مدیر برای هر بخش
 • امکان ایجاد چت های اختصاصی
 • امکان قرار دادن فرستادن تصویر وب کم در شبکه ی اجتماعی
 • امکان فرستادن صوت در چت شبکه ی اجتماعی
 • دارای کلیه ی امکانات شبکه ی اجتماعی دیگر
 • امکان ایجاد محدودیت برای هر امکانات سایت در سایت شبکه ی اجتماعی
 • امکان برداشتن محدودیت بعد از پرداخت مبلغ مشخص در سایت شبکه ی اجتماعی
 • امکان بستن و دی اکتیو کردن یک کاربر در شبکه ی اجتماعی
 • امکان قرار دادن تبلیغ برای کاربران با توجه به سن و یا جنسیت و دیگر ویژگی های کاربران در شبکه ی اجتماعی
 • امکان ایجاد محدودیت کلیه کاربران و یا کاربران خاص برای گذاشتن عکس،پست و یا سایر امکانات سایت در شبکه ی اجتماعی
 • امکان ایجاد محدودیت در تعداد ارتباطات کاربران و یا کاربر خاص در سایت شبکه ی اجتماعی
 • امکان اضافه کردن فیلد های جدید برای گرفتن اطلاعات خاصی از کاربران سایت شبکه ی اجتماعی
 • امکان ایجاد نظر سنجی های مختلف با توجه به مشخصات پروفایلی کاربران در سایت شبکه ی اجتماعی
 • امکان حذف فیلدهای غیر ضروری در کمتر از ۲۰ ثانیه در سایت شبکه ی اجتماعی
 • net

بازاریابی شبکه های اجتماعی
با پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن استفاده از اینترنت و دنیای مجازی روش های کسب درامد و پیدا کردن بازار هدف برای درامد تغییر کرده است . فقط شرکت ها و سازمان ها نیستند که به طراحی سایت و ساخت سایت نیازمند هستند بلکه شبکه های اجتماعی نیز با داشتن یک سایت قوی محل مناسبی برای کسب درامد خواهند بود و از این طریق سود فراوانی را برای مدیران خود به ارمغان خواهند آورد .
شبکه های اجتماعی دارای یک ساختاراجتماعی بوده و از افراد و یا سازمان هایی تشکیل شده‌ اند و شامل دوستی ها و ایده‌ها و تبادلات مالی و محلی برای کسب درامد هستند . رسانه اجتماعی فضایی است که در آن با افراد مختلف سر و کار دارد و از طریق این اشخاص می توان به کسب درامد مشغول شد .
آنالیز شبکه‌های اجتماعی هم با افرادی که در این شبکه ها فعالیت میکنند سر و کار دارد و هم بر ساختار چگونگی روابط حاکم میان اشخاص مختلف.
شبکه‌ های اجتماعی نقش کلیدی و موثری را در موفقیت‌های مالی و تجارتی و پیشرفت‌ در زمینه مختلف کاری دارند .شرکت ها از طریق این شبکه ‌ها راههایی را برای جمع‌آوری اطلاعات و اشنایی با قیمت ها و نوع رقابت های کاری و تعیین یکسری از سیاست های خاص بدست می آورند .
امروزه تقریبا همه از شبکه های اجتماعی با خبر هستند و در زندگی همه جایگاهی دارد .
ما در هر جایی که باشیم میتوانیم هر فیلم و عکس و یا فکر و ایده ای را با دوستان خود به اشتراک بگذاریم و دوستان با لایک و کامنت خود ما را حمایت کنند .
شبکه اجتماعی تاثیر فراوانی در بازاریابی ها دارد و ما با اشتراک گزاری فایل ها و مطالب خود لایک و کامنت دریافت کنیم و فایل های خود را با کسانی که دوست داریم به اشتراک میگذاریم .
استفاده از شبکه های اجتماعی سرعت شناساندن شما به مشتریانتان را بالا میبرد و کاربردهای فراوانی دارد مانند برند سازی محصول و کار شما تا بالا بردن و افزایش دادن اعتماد مشتریان شما ، و انجام گرفتن تبلیغات دهان به دهان که در تجارت شما میتواند بسیار مؤثر واقع شود.
اهمیت شبکه های اجتماعی برای موتور های جستجو اهمیت روز افزونی دارد ، با استفاده از شبکه های اجتماعی میتوانید بر روی مبحث سئو و بهینه سازی موتور جستجوی خود کار کنید .

 


مزیت شبکه های اجتماعی در بازاریابی اینترنتی

برای داشتن یک بازاریابی موفق که به نتیجه برسد باید وقت صرف کنید و زمانی را اختصاص بدهید تا در شبکه های اجتماعی به فعالیت بپردازید البته توجه کنید که اکثر فایل ها و مطالبی که در شبکه ها به اشتراک با بقیه می گذارید ممکن است حتی یکبار هم مطالعه نشوند اما نباید نگران باشید و باید به فعالیت خود ادامه داده و برای آن وقت و زمان بگذارید .

مزیت شبکه های اجتماعی در بازار یابی اینترنتی عبارتند از :

 1. وجود داشتن تمام اقشار جامعه در این نوع شبکه ها.
 2. محبوبیت در این شبکه ها تاثیر مستقیمی روی رنکینگ طراحی وب سایت شما در موتورهای جستجو میگذارد .
 3. با به اشتراک گذاشتن یک فایل صوتی یا تصویری و یا هر مطلبی که خوب و جذاب باشد می توانید چندین هزار طرفدار و هوادار به دست آورید .
 4. با دادن پاسخ های مناسب به کاربران خیلی راحت میتوان با آنان ارتباط نزدیک برقرار کرد.
 5. با داشتن فعالیت موثردر این شبکه ها افراد زیادی لینک محصولات و کالاهای شما را دیده و در پروفایل خود دارند.

درباره موسوی

مدرس گرافیست طراح و بهینه ساز سایت

این مطالب را نیز ببینید!

سئو

پیوند یکتا و خط تیره

پیوند یکتا و استفاده از خط تیره آموزش بهینه سازی سایت موتورهای جستجو خط تیره …

157 دیدگاه‌ها

 1. I just like the valuable info you provide in your articles. I will bookmark your weblog and check once more here frequently. I am moderately sure I will be told lots of new stuff right right here! Best of luck for the following! decedekcgbgd

 2. This kind of game gives a real experience of building a farm and planting trees. eddefaggedkc

 3. I usually do not drop a comment, but I read a few ebekedbgcdcekfga

 4. Hi, Neat post. There’s a problem with your site in internet explorer, would test this IE still is the market leader and a good portion of people will miss your excellent writing because of this problem. feedafdbabec

 5. Thanks for this article. I’d also like to convey that it can always be hard if you find yourself in school and starting out to initiate a long history of credit. There are many college students who are only trying to live and have long or good credit history can often be a difficult thing to have. gdddkcbegefdcdka

 6. I simply want to tell you that I’m new to weblog and seriously savored this blog site. Almost certainly I’m planning to bookmark your site . You amazingly have fantastic articles and reviews. Many thanks for sharing your web-site.

 7. I have been surfing on-line greater than three hours as of late, yet I by no means discovered any fascinating article like yours. It’s lovely price enough for me. Personally, if all webmasters and bloggers made excellent content material as you probably did, the internet can be a lot more helpful than ever before. musical artist nick vivid

 8. Emeryeps is a SEO(Search Engine optimzation) and Internet Marketing company. They help businesses to get traffic from various search engine and online community. They have seo experts and consultants with many years of SEO Experiences. No matter where your business is located, EmeryEPS.com can help your business to secure your highly convertible leads online.

 9. MetroClick specializes in building completely interactive products like Photo Booth for rental or sale, Touch Screen Kiosks and Digital Signage, and experiences. With our own hardware production facility and in-house software development teams, we are able to achieve the highest level of customization and versatility for Photo Booths, Touch Screen Kiosks and Digital Signage. MetroClick, 121 Varick St, New York, NY 10013, +1 646-843-0888

 10. Varick Street Litho , VSL Print is one of the top printing company in NYC to provide the best Digital Printing, Offset Printing and Large Format Printing in New York. Their printing services in NYC adopts state of the art digital printing services and offset digital printing for products postcards, business cards, catalogs, brochures, stickers, flyers, large format posters, banners and more for business in NYC. For more information on their digital printing nyc, visit http://www.vslprint.com/ or http://www.vslprint.com/printing at 121 Varick St, New York, NY 10013, US. Or contact +1 646 843 0800

 11. Faytech North America is a touch screen Manufacturer of both monitors and pcs. They specialize in the design, development, manufacturing and marketing of Capacitive touch screen, Resistive touch screen, Industrial touch screen, IP65 touch screen, touchscreen monitors and integrated touchscreen PCs. Contact them at http://www.faytech.us, 121 Varick Street, New York, NY 10013, +1 646 205 3214

 12. What i don’t realize is if truth be told how you’re no longer really a lot more well-favored than you may be right now. You are very intelligent. You realize thus significantly relating to this topic, produced me in my view believe it from a lot of numerous angles. Its like women and men aren’t fascinated unless it’s something to do with Girl gaga! Your individual stuffs excellent. All the time deal with it up!

 13. Varick Street Litho , VSL Print is one of the top printing company in NYC to provide the best Digital Printing, Offset Printing and Large Format Printing in New York. Their printing services in NYC adopts state of the art digital printing services and offset digital printing for products postcards, business cards, catalogs, brochures, stickers, flyers, large format posters, banners and more for business in NYC. For more information on their digital printing nyc, visit http://www.vslprint.com/ or http://www.vslprint.com/printing at 121 Varick St, New York, NY 10013, US. Or contact +1 646 843 0800

 14. Hello, you used to write fantastic, but the last several posts have been kinda boring¡K I miss your super writings. Past several posts are just a little out of track! come on!

 15. But wanna admit that this is very helpful , Thanks for taking your time to write this.

 16. Faytech North America is a touch screen Manufacturer of both monitors and pcs. They specialize in the design, development, manufacturing and marketing of Capacitive touch screen, Resistive touch screen, Industrial touch screen, IP65 touch screen, touchscreen monitors and integrated touchscreen PCs. Contact them at http://www.faytech.us, 121 Varick Street, New York, NY 10013, +1 646 205 3214

 17. Somebody essentially assist to make severely articles I might state. This is the very first time I frequented your web page and up to now? I surprised with the analysis you made to make this actual submit incredible. Excellent activity!

 18. I like what you guys are up also. Such clever work and reporting! Carry on the superb works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll. I think it’ll improve the value of my website :).

 19. Great amazing issues here. I am very glad to peer your post. Thank you so much and i am looking ahead to touch you. Will you kindly drop me a mail?

 20. Thanks , I have recently been looking for information approximately this subject for ages and yours is the greatest I’ve came upon till now. But, what concerning the bottom line? Are you positive about the source?

 21. You actually make it appear really easy with your presentation but I to find this topic to be really one thing that I feel I might by no means understand. It sort of feels too complex and extremely large for me. I’m having a look ahead to your next put up, I will attempt to get the cling of it!

 22. IMSCSEO is a SG SEO Corporation engineered by Mike Koosher. The aim of IMSCSEO.com is to render SEO services and help SG enterprises with their Search Engine Optimization to help them ascend the standing of Bing or google. Find us at imscsseo.com

 23. Some truly prime articles on this site, saved to fav.

 24. Good day here, just became aware of your post through Google, and have found that it is quite informative. I will take pleasure in if you decide to persist this.

 25. What i do not understood is actually how you are no longer really a lot more neatly-appreciated than you might be now. You are so intelligent. You know thus significantly relating to this topic, produced me for my part believe it from a lot of varied angles. Its like women and men are not interested until it is something to do with Woman gaga! Your own stuffs outstanding. All the time handle it up!

 26. I simply need to advise you that I am new to posting and extremely loved your site. Very possible I am inclined to remember your blog post . You indeed have memorable article material. Value it for expressing with us your main web post

 27. MichaelJemery.com is a site with many hypnosis downloads. Whether you are looking for free hypnosis downloads, self hypnosis download for mp3, video and any audio files, Michael Jemery has the downloads for you. You can download hypnosis from apps, audio, mp3 and even youtube !

 28. Hello, you used to write excellent, but the last several posts have been kinda boring… I miss your tremendous writings. Past several posts are just a bit out of track! come on!

 29. Hello. excellent job. I did not imagine this. This is a splendid story. Thanks!

 30. I think other web site proprietors should take this web site as an model, very clean and wonderful user genial style and design, let alone the content. You are an expert in this topic!

 31. You actually make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really something which I think I would never understand. It seems too complex and extremely broad for me. I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

 32. I simply had to say thanks once again. I’m not certain the things that I would’ve achieved in the absence of these thoughts documented by you relating to this area. It was a intimidating dilemma in my position, but witnessing your expert approach you dealt with it took me to jump with happiness. I’m just grateful for your assistance and expect you are aware of a powerful job you have been carrying out training other individuals via your web blog. Probably you have never come across all of us.

 33. IMSCSEO is a singapore SEO Provider devised by Mike Koosher. The goal of IMSCSEO.com is to provide SEO services and help singapore online businesses with their Search Engine Optimization to assist them progress the ranking of Google and yahoo. Visit us @ imscsseo.com

 34. MichaelJemery.com is a site with many hypnosis downloads. Whether you are looking for free hypnosis downloads, self hypnosis download for mp3, video and any audio files, Michael Jemery has the downloads for you. You can download hypnosis from apps, audio, mp3 and even youtube !

 35. We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community. Your web site provided us with valuable info to work on. You’ve done an impressive job and our entire community will be thankful to you.

 36. I just desire to advise you that I am new to blogging and certainly cherished your information. More than likely I am most likely to bookmark your blog post . You absolutely have wonderful article blog posts. Value it for telling with us all of your website document

 37. I simply hope to advise you that I am new to wordpress blogging and incredibly admired your post. Most likely I am probably to store your blog post . You simply have great article material. Like it for share-out with us your own domain article

 38. whoah this weblog is great i love studying your articles. Keep up the good work! You realize, a lot of individuals are searching around for this info, you could aid them greatly.

 39. magnificent post, very informative. I ponder why the other specialists of this sector don’t realize this. You must continue your writing. I am sure, you have a huge readers’ base already!

 40. Great remarkable things here. I¡¦m very glad to see your post. Thanks so much and i am having a look forward to touch you. Will you please drop me a mail?

 41. Unquestionably believe that which you stated. Your favorite justification seemed to be on the internet the easiest thing to be aware of. I say to you, I certainly get annoyed while people think about worries that they just do not know about. You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side-effects , people could take a signal. Will probably be back to get more. Thanks

 42. Unquestionably believe that which you stated. Your favorite justification seemed to be on the web the simplest thing to be aware of. I say to you, I certainly get irked while people think about worries that they just don’t know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side effect , people could take a signal. Will likely be back to get more. Thanks

 43. excellent points altogether, you simply received a new reader. What could you recommend in regards to your publish that you made some days in the past? Any certain?

 44. I am just commenting to make you be aware of of the nice discovery my cousin’s girl encountered going through your blog. She realized some things, most notably how it is like to have a wonderful helping character to get the mediocre ones really easily learn about chosen hard to do topics. You really exceeded readers’ desires. Thank you for supplying these good, safe, revealing not to mention cool tips on your topic to Lizeth.

 45. You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really something that I think I would never understand. It seems too complicated and extremely broad for me. I’m looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

 46. Just want to say your article is as surprising. The clearness in your post is just excellent and i could assume you are an expert on this subject. Well with your permission let me to grab your RSS feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the rewarding work.

 47. Wow! Thank you! I permanently wanted to write on my website something like that. Can I take a part of your post to my blog?

 48. hey there and thank you for your information – I have definitely picked up anything new from right here. I did however expertise some technical issues using this web site, as I experienced to reload the website lots of times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your web host is OK? Not that I am complaining, but slow loading instances times will sometimes affect your placement in google and can damage your quality score if ads and marketing with Adwords. Well I am adding this RSS to my email and could look out for a lot more of your respective fascinating content. Ensure that you update this again very soon..

 49. magnificent issues altogether, you simply won a logo new reader. What might you suggest about your submit that you simply made a few days ago? Any positive?

 50. I wanted to compose you a little bit of observation just to thank you as before on the pleasing things you’ve featured on this site. It has been so surprisingly generous with you to convey openly precisely what most of us would’ve advertised as an ebook to help make some profit for their own end, precisely since you could have tried it in case you considered necessary. The tactics also worked to become a fantastic way to comprehend most people have the identical eagerness much like my very own to learn a whole lot more regarding this condition. I am sure there are some more pleasant periods up front for folks who examine your blog post.

 51. This is very interesting, You are a very skilled blogger. I’ve joined your rss feed and look forward to seeking more of your excellent post. Also, I’ve shared your site in my social networks!

 52. I am extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Anyway keep up the nice quality writing, it is rare to see a great blog like this one today..

 53. You could certainly see your skills within the paintings you write. The sector hopes for even more passionate writers such as you who aren’t afraid to mention how they believe. All the time follow your heart.

 54. hello!,I really like your writing so a lot! proportion we communicate extra approximately your article on AOL? I require a specialist on this area to unravel my problem. May be that is you! Looking ahead to peer you.

 55. I am writing to let you know what a magnificent discovery our child developed visiting your site. She even learned a wide variety of pieces, which include what it is like to have an amazing coaching mindset to get many people clearly understand several hard to do matters. You truly surpassed readers’ expected results. Thanks for displaying these interesting, healthy, explanatory and also fun tips on this topic to Julie.

 56. I will immediately grab your rss feed as I can’t in finding your email subscription link or e-newsletter service. Do you have any? Kindly permit me recognise in order that I could subscribe. Thanks.

 57. Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with a few pics to drive the message home a little bit, but other than that, this is wonderful blog. A fantastic read. I will definitely be back.

 58. naturally like your web-site but you need to take a look at the spelling on quite a few of your posts. Several of them are rife with spelling issues and I to find it very bothersome to inform the reality then again I will definitely come again again.

 59. I¡¦m now not certain where you’re getting your information, but great topic. I needs to spend some time studying more or figuring out more. Thanks for fantastic information I used to be searching for this information for my mission.

 60. I have been absent for some time, but now I remember why I used to love this site. Thanks, I’ll try and check back more frequently. How frequently you update your website?

 61. Excellent blog here! Also your site loads up very fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as quickly as yours lol

 62. certainly like your web-site but you have to check the spelling on several of your posts. Several of them are rife with spelling problems and I to find it very troublesome to tell the reality then again I will surely come again again.

 63. Dead pent subject material, Really enjoyed examining.

 64. Good write-up, I am regular visitor of one’s blog, maintain up the excellent operate, and It’s going to be a regular visitor for a lengthy time.

 65. I dugg some of you post as I thought they were invaluable extremely helpful

 66. I got what you mean , regards for putting up.Woh I am thankful to find this website through google. “Being intelligent is not a felony, but most societies evaluate it as at least a misdemeanor.” by Lazarus Long.

 67. Good site! I really love how it is easy on my eyes and the data are well written. I’m wondering how I might be notified when a new post has been made. I have subscribed to your RSS feed which must do the trick! Have a nice day!

 68. Some really wonderful info , Gladiolus I noticed this. “The trick is to make sure you don’t die waiting for prosperity to come.” by Lee Iacocca.

 69. Hi, i think that i saw you visited my website so i came to “return the favor”.I’m trying to find things to improve my web site!I suppose its ok to use some of your ideas!!

 70. Great site. A lot of useful information here. I¡¦m sending it to some pals ans also sharing in delicious. And naturally, thank you in your effort!

 71. Excellent goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you are just too fantastic. I really like what you have acquired here, really like what you’re saying and the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of to keep it wise. I can not wait to read much more from you. This is actually a terrific website.

 72. You can definitely see your expertise in the paintings you write. The world hopes for even more passionate writers such as you who are not afraid to say how they believe. All the time go after your heart.

 73. I¡¦m not sure where you are getting your information, however great topic. I needs to spend a while finding out much more or understanding more. Thanks for wonderful information I was searching for this info for my mission.

 74. Wow, fantastic blog layout! How long have you ever been blogging for? you made running a blog look easy. The full glance of your web site is wonderful, let alone the content!

 75. Thank you, I have just been looking for info approximately this subject for a long time and yours is the greatest I have came upon so far. But, what in regards to the bottom line? Are you certain concerning the supply?

 76. wonderful points altogether, you just gained a new reader. What might you recommend in regards to your publish that you just made a few days in the past? Any certain?

 77. great points altogether, you just won a new reader. What could you recommend in regards to your publish that you made some days in the past? Any sure?

 78. Definitely believe that which you said. Your favorite reason seemed to be on the net the simplest thing to be aware of. I say to you, I certainly get annoyed while people think about worries that they plainly do not know about. You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having side-effects , people could take a signal. Will likely be back to get more. Thanks

 79. I carry on listening to the news lecture about getting boundless online grant applications so I have been looking around for the top site to get one. Could you tell me please, where could i acquire some?

 80. you’re in point of fact a just right webmaster. The web site loading pace is amazing. It sort of feels that you are doing any unique trick. Moreover, The contents are masterwork. you’ve done a fantastic task on this topic!

 81. Very nice post and straight to the point. I am not sure if this is in fact the best place to ask but do you people have any ideea where to hire some professional writers? Thanks :)

 82. You have brought up a very good points , thanks for the post.

 83. I have been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. In my view, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the web will be a lot more useful than ever before.

 84. Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I have truly enjoyed browsing your blog posts. After all I will be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

 85. Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article. I will make sure to bookmark it and come back to read more of your useful info. Thanks for the post. I will definitely comeback.

 86. You completed a few nice points there. I did a search on the subject and found mainly people will consent with your blog.

 87. Great goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are just too excellent. I actually like what you’ve acquired here, really like what you’re stating and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still care for to keep it smart. I can not wait to read far more from you. This is actually a terrific site.

 88. Hullo here, just started to be aware of your website through Search engine, and realized that it is quite interesting. I will be grateful if you decide to maintain these.

 89. Useful information. Fortunate me I found your site by accident, and I am stunned why this coincidence didn’t came about earlier! I bookmarked it.

 90. Excellent blog here! Also your website loads up fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as quickly as yours lol

 91. Its wonderful as your other articles : D, thanks for posting . “History is a pact between the dead, the living, and the yet unborn.” by Edmund Burke.

 92. I have been checking out many of your posts and i must say clever stuff. I will definitely bookmark your blog.

 93. I am continuously looking online for ideas that can benefit me. Thx!

 94. We’re a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your web site provided us with valuable info to work on. You’ve done an impressive job and our whole community will be thankful to you.

 95. Thanks for sharing excellent informations. Your web-site is very cool. I’m impressed by the details that you have on this blog. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this web page, will come back for more articles. You, my friend, ROCK! I found simply the info I already searched everywhere and just could not come across. What a perfect web-site.

 96. Awsome post and straight to the point. I don’t know if this is actually the best place to ask but do you people have any thoughts on where to employ some professional writers? Thank you :)

 97. I’m still learning from you, as I’m trying to reach my goals. I definitely enjoy reading everything that is written on your blog.Keep the tips coming. I enjoyed it!

 98. Great ¡V I should definitely pronounce, impressed with your website. I had no trouble navigating through all tabs and related info ended up being truly simple to do to access. I recently found what I hoped for before you know it at all. Reasonably unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, site theme . a tones way for your customer to communicate. Nice task..

 99. I truly enjoy reading through on this website , it contains superb articles . “For Brutus is an honourable man So are they all, all honourable men.” by William Shakespeare.

 100. I consider something genuinely special in this internet site.

 101. Thank you a lot for sharing this with all of us you really recognise what you are speaking approximately! Bookmarked. Please also discuss with my site =). We will have a hyperlink exchange arrangement between us!

 102. Thank you for sharing superb informations. Your web site is very cool. I am impressed by the details that you’ve on this blog. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this web page, will come back for extra articles. You, my pal, ROCK! I found just the information I already searched everywhere and just could not come across. What a perfect web site.

 103. It is in reality a nice and helpful piece of info. I¡¦m happy that you just shared this helpful information with us. Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.

 104. Thank you for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do a little research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more clear from this post. I’m very glad to see such great info being shared freely out there.

 105. I¡¦ll immediately seize your rss feed as I can not find your email subscription link or e-newsletter service. Do you have any? Please permit me recognise so that I may just subscribe. Thanks.

 106. Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! However, how could we communicate?

 107. As I web-site possessor I believe the content matter here is rattling wonderful , appreciate it for your efforts. You should keep it up forever! Good Luck.

 108. I do accept as true with all the ideas you’ve offered for your post. They are really convincing and will definitely work. Still, the posts are too quick for starters. May you please lengthen them a little from next time? Thank you for the post.

 109. naturally like your website but you need to check the spelling on several of your posts. A number of them are rife with spelling issues and I in finding it very bothersome to inform the reality then again I will definitely come back again.

 110. Thank you a lot for providing individuals with an extremely terrific possiblity to read in detail from here. It is often so pleasant plus stuffed with amusement for me personally and my office colleagues to visit your web site nearly 3 times in 7 days to read the new issues you have got. And of course, I’m just certainly contented for the dazzling pointers you serve. Selected 3 facts in this post are unquestionably the simplest we have had.

 111. Some really great posts on this site, appreciate it for contribution. “A conservative is a man who sits and thinks, mostly sits.” by Woodrow Wilson.

 112. Wonderful site. Plenty of helpful information here. I’m sending it to some buddies ans additionally sharing in delicious. And naturally, thanks on your sweat!

 113. Some really excellent posts on this site, appreciate it for contribution.

 114. It’s the best time to make some plans for the future and it is time to be happy. I’ve read this post and if I could I wish to suggest you some interesting things or advice. Perhaps you can write next articles referring to this article. I desire to read more things about it!

 115. Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you wrote the book in it or something. I think that you could do with a few pics to drive the message home a little bit, but instead of that, this is great blog. A great read. I’ll definitely be back.

 116. I was reading some of your blog posts on this website and I think this internet site is real instructive! Retain posting.

 117. Its great as your other content : D, regards for putting up. “You can’t have everything. Where would you put it” by Steven Wright.

 118. I like this web site so much, saved to favorites. “I don’t care what is written about me so long as it isn’t true.” by Dorothy Parker.

 119. I definitely wanted to type a simple comment so as to express gratitude to you for those amazing strategies you are showing at this site. My extended internet lookup has finally been compensated with professional information to write about with my friends and classmates. I ‘d believe that many of us visitors actually are undeniably blessed to exist in a great network with many special individuals with useful techniques. I feel very much lucky to have used the webpage and look forward to so many more fun minutes reading here. Thanks once again for a lot of things.

 120. Very interesting topic, thanks for putting up.

 121. Hello there, You have done an excellent job. I will definitely digg it and personally suggest to my friends. I’m confident they will be benefited from this web site.

 122. Wow! This could be one particular of the most useful blogs We have ever arrive across on this subject. Actually Excellent. I’m also a specialist in this topic so I can understand your effort.

 123. Hello. excellent job. I did not expect this. This is a fantastic story. Thanks!

 124. Whats Happening i’m new to this, I stumbled upon this I have discovered It positively helpful and it has aided me out loads. I’m hoping to give a contribution & help different customers like its helped me. Good job.

 125. Thank you a bunch for sharing this with all of us you really understand what you are speaking about! Bookmarked. Please additionally consult with my site =). We can have a hyperlink change contract between us!

 126. Hello, i think that i saw you visited my web site thus i came to “return the favor”.I am trying to find things to enhance my website!I suppose its ok to use some of your ideas!!

 127. You really make it seem so easy together with your presentation but I find this matter to be actually something which I believe I might never understand. It kind of feels too complicated and very extensive for me. I am taking a look ahead on your next put up, I¡¦ll try to get the hang of it!

 128. I have to express my admiration for your kindness supporting persons that really need help with this important concern. Your personal dedication to getting the solution along had become unbelievably significant and has regularly permitted regular people like me to realize their targets. Your new valuable guide can mean this much to me and still more to my peers. With thanks; from each one of us.

 129. I have learn several just right stuff here. Definitely price bookmarking for revisiting. I wonder how a lot effort you put to create one of these fantastic informative web site.

 130. I conceive you have observed some very interesting points , regards for the post.

 131. It is in point of fact a nice and helpful piece of info. I am happy that you just shared this useful info with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

 132. I have learn a few good stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting. I wonder how so much effort you place to create the sort of magnificent informative website.

 133. I savour, cause I found just what I used to be looking for. You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

 134. Pretty section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently fast.

 135. Thank you for any other fantastic article. Where else could anyone get that kind of info in such an ideal means of writing? I’ve a presentation next week, and I’m at the look for such info.

 136. What i don’t realize is in truth how you’re no longer really a lot more neatly-appreciated than you might be right now. You are so intelligent. You know thus considerably in terms of this subject, made me in my opinion consider it from numerous numerous angles. Its like women and men don’t seem to be involved unless it is something to accomplish with Lady gaga! Your individual stuffs outstanding. Always maintain it up!

 137. Excellent beat ! I wish to apprentice while you amend your web site, how can i subscribe for a blog site? The account helped me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept

 138. Hey, you used to write fantastic, but the last several posts have been kinda boring¡K I miss your tremendous writings. Past few posts are just a little out of track! come on!

 139. You could certainly see your enthusiasm in the work you write. The arena hopes for more passionate writers such as you who are not afraid to say how they believe. All the time follow your heart. “He never is alone that is accompanied with noble thoughts.” by Fletcher.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =