صفحه اصلی / آموزش بهینه سازی سایت / آموزش بهینه سازی سایت|علت دیر ایندکس شدن مطالب
gray hat seo
gray hat seo

آموزش بهینه سازی سایت|علت دیر ایندکس شدن مطالب

آموزش بهینه سازی سایت قطعاً نمی‌توان علت واحد و مشخصی را برای تمام سایت‌های اینترنتی که با این مشکل مواجه هستند معرفی کرد اما بطور کلی تجربه نشان داده است موتور جستجوگر گوگل به سایت‌هایی علاقمند است که برنامه منظمی در انتشار مطالب تازه دارند. نخستین راهکاری که معمولاً برای حل این مشکل پیشنهاد می‌شود، انتشار منظم مطالب جدید با زمان بندی روتین بر روی سایت است.

آموزش بهینه سازی سایت

علت این امر چیست؟ ظاهراً گوگل در الگوریتم‌های خود به سیکل و دوره زمانی به روز رسانی سایت اهمیت داده است. بدین صورت که اگر شما به مدت چند هفته هر روز مثلاً در ساعت ۵ بعد از ظهر یک مطلب منتشر کنید و فعالیت خزنده‌های گوگل را با کمک آمارگیرها تحت نظر داشته باشید، به وضوح مشاهده خواهید کرد که رفته رفته در ساعت ۵ بعد از ظهر تعداد کرولرهای موجود بر روی سایت شما بسیار بیشتر از ساعت‌های دیگر طول روز خواهد بود.

گوگل خزنده‌های خود را برای یافتن و ایندکس کردن مطلب جدیدی که در آن روز قرار است منتشر شود به سایت شما ارسال خواهد کرد. در نتیجه با داشتن یک برنامه زمانی مرتب برای انتشار مداوم مطالب جدید بر روی سایت خود، به آسانی می‌توانید بدون نیاز به هیچ ترفند یا فعالیت خاصی، سرعت ایندکس شدن مطالب جدید سایت خود را ارتقا بخشید.

آموزش بهینه سازی سایت

اما این راهکار به درد سایت‌هایی می‌خورد که امکان انتشار مطالب جدید فراوان به صورت روزانه بر روی سایت خود دارند. سایت‌های تازه تأسیس و نیز سایت‌هایی که عملاً امکان انتشار مطلب به صورت روزانه را ندارند باید به دنبال راهکار دیگری باشند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

اما از آنجا که قرار بر این شد که در این آموزش به دلایل وقوع این مشکل نیز بپردازیم، به یکی دیگر از دلایل این اتفاق اشاره می‌کنیم. آنچه که به وضوح در یک تجربه عملی راه اندازی سایت جدید درک خواهید کرد آن است که گوگل حداقل تا چند ماه اول از عمر یک وب سایت، بهای زیادی به آن سایت نمی‌دهد.

یکی از دلایل این اتفاق، تأثیر الگوریتم سندباکس بر روی سایت‌های تازه تأسیس است. الگوریتم سندباکس یک الگوریتم تأیید نشده از سوی کمپانی گوگل است که مانع از ارزش یافتن سایت‌های تازه تأسیس می‌شود. در واقع گوگل به سایت‌های تازه تأسیس اعتماد ندارد که دلایل خوبی هم در پس این عدم اعتماد نهفته است.

به عنوان مثال، همانطور که قبلاً در یکی دیگر از آموزش‌های دی بی اس تم به نقل قول از مت کاتز اشاره کردیم، درصد بسیار زیادی از سایت‌های تازه تأسیس در همان ماه‌های اول فعالیت خود از بین می‌روند و اگر قرار باشد لینکهای مرده این سایتها در نتایج نخست جستجوها قرار گیرد، اعتبار موتور جستجوگر گوگل در نشان دادن نتایج نامعتبر به کاربرانش خدشه دار خواهد شد.

علت دوم این اتفاق “تقلب” است. سئوکارهای کلاه سیاه با ثبت دامنه‌های متعدد و انتقال ارزش از آدرس‌های اینترنتی با ارزش به دامنه‌های جدید، ارزش یک سایت تازه تأسیس را ارتقاء داده و با قیمت بالایی به دیگران می فروشند. گوگل برای جلوگیری از بروز چنین سوء استفاده‌هایی از الگوریتم تأیید نشده سندباکس استفاده کرده است.

آموزش بهینه سازی سایت

آخرین دلیلی که در این آموزش به آن اشاره می کنیم، بی ارزش بودن سایت تازه تأسیس از نقطه نظر دریافت لینک و بک لینک از دیگر سایت‌های اینترنتی است. در دنیای وب “دریافت لینک” یعنی “ارزش و اعتبار” و سایت‌های تازه تأسیس معمولاً از این نظر اعتبار چندانی ندارند. همچنین کرولرها به صورت لینک به لینک دنیای وب را پویش می‌کنند و با افزایش لینک‌های دریافتی، طبیعتاً آمار ورود کرولرهای گوگل به سایت افزایش خواهد یافت و در نتیجه مطالب جدید سایت شما زودتر توسط آن‌ها پیدا شده و سریعتر ایندکس خواهند شد.

منبع:dbstheme

درباره موسوی

مدرس گرافیست طراح و بهینه ساز سایت

این مطالب را نیز ببینید!

سئو

پیوند یکتا و خط تیره

پیوند یکتا و استفاده از خط تیره آموزش بهینه سازی سایت موتورهای جستجو خط تیره …

یک دیدگاه

  1. I think other website owners should take this site as an example , very clean and good user pleasant style.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *