صفحه اصلی / آموزش بهینه سازی سایت / آموزش بهینه سازی سایت
googleseo
googleseo

آموزش بهینه سازی سایت

کدام شبکه اجتماعی بر سئو سایت تاثیر بیشتری دارد ؟ این روزها همگی ما بخش عظیمی از زمان خود را به شبکه های اجتماعی اختصاص می دهیم . اما جالب است بدانید که همین شبکه ها می توانند به جای اتلاف وقت کاربران ، به عنوان کمک موثری در جهت کمک به بهبود سئو سایت شما عمل کنند و در واقع موتورهای جستجو از شبکه های اجتماعی برای رتبه دهی سایت ها استفاده می نمایند .
در گذشته تنها معیار موتورهای جستجو برای رتبه دهی به وب سایت ها ، محتوای معتبر موجود در صفحات سایت بود . اما امروزه استراتژی رتبه دهی در موتورهای جستجو تغییر کرده و امروزه دو دکمه ی ” Like ” و ” ۱+ ”  نیز به ملاک های رتبه دهی وب سایت ها افزوده شده اند . بعلاوه مطالب شما باید قابلیت به اشتراک گذاری نیز داشته باشد .
بنابر این هرچقدر که مطلب شما در شبکه های اجتماعی لایک بگیرد یا ری توییت شود به بهبود وضعیت سئو سایت شما کمک خواهد نمود .
از سویی دیگر با افزایش تعداد شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک ، گوگل پلاس ، توییتر ، اینستاگرام و … برای بسیاری از افراد و حتی متخصصان سئو این پرسش مطرح می گردد که کدام یک از این شبکه ها تاثیر بیشتری در ارتقای سئو سایت می گذارد و باید روی کدام یک از این شبکه ها وقت بیشتری بگذارند .
در این مطلب به بررسی برخی از شبکه های اجتماعی می پردازیم و قضاوت را بر عهده شما خواننده گرامی می گذاریم .

کدام شبکه اجتماعی بر سئو سایت تاثیر بیشتری دارد ؟

فیس بوک :

کدام شبکه اجتماعی بر سئو سایت تاثیر بیشتری دارد ؟

بر همگان واضح است که فیس بوک در حال حاضر قدرتمند ترین شبکه اجتماعی دنیاست . با این حال  متخصصان معتقدند که فیس بوک آنچنان که باید و شاید در سئو تاثیری ندارد و این شبکه‌ی اجتماعی فقط برخی از شاخه های سئو را شامل می‌شود .
مطالب نوشته شده در فیس بوک قابل اشتراک گذاری هستند و بهبود سئو سایت شما در گرو آن است که مخاطبان شما مطالب درج شده در صفحه فیس بوکتان را به اشتراک بگذارند .

گوگل پلاس :

کدام شبکه اجتماعی بر سئو سایت تاثیر بیشتری دارد ؟

با توجه به آنکه شبکه اجتماعی گوگل پلاس متعلق به خود شرکت گوگل است ، بسیاری بر این باورند که گوگل به مطالبی که در گوگل پلاس منتشر می شوند اهمیت بیشتری می دهد و برای آن ها ارزش بیشتری قائل است .
برخلاف فیس بوک که اشتراک گذاری و بحث در مورد مطالب و محتوای منتشر شده برای گوگل ملاک است ، در گوگل پلاس پست ها و لینکی که شما در آن پست به وبسایت خود می‌دهید ملاک قرار داده می‌شود . این لینک و محتوا در نتایج گوگل نمایش داده خواهند شد . در صورتی که کاربران با فشردن ” +۱‌ ” به این محتوا امتیاز بیشتری بدهند، مطلب شما به یک عنوان یک محتوای با کیفیت و عالی در نظر موتور های جستجو و خصوصا گوگل جلوه خواهد کرد .

توییتر :

کدام شبکه اجتماعی بر سئو سایت تاثیر بیشتری دارد ؟

قبل از هرچیز باید بدانید که بدون شک توییتر بر فیس بوک ارجحیت دارد . رمز موفقیت شما در توییتر و ارتقای سئو سایتتان آن است که یک محتوا و یک لینک کوتاه به اشتراک بگذارید و یک شبکه تا حد امکان قوی با دیگر توییتری ها تشکیل داده آنان را ترغیب به باز توییت کردن مطالب به اشتراک گذاری شده خود نمایید .

اینستاگرام :

کدام شبکه اجتماعی بر سئو سایت تاثیر بیشتری دارد ؟

اینستاگرام که این روزها در حال پیشرفت و همه گیر شدن است نیز می تواند در بهبود سئو سایتتان به شما کمک کند ، چراکه عکس یکی از فاکتورهای مهم در سئو سایت است. در هنگام استفاده از اینستاگرام به چند نکته توجه نمایید :
۱) از هشتگ (#) برای بهبود محتوا استفاده نمایید .
۲) هنگام به اشتراک گذاری تصاویر یک لینک به وب سایت و شبکه های اجتماعی خود بدهید .
۳) سعی نمایید مانند توییتر ، با دیگر کاربران اینستاگرام نیز یک شبکه اجتماعی قدرتمند ایجاد نمایید .
۴) سعی کنید تصاویری متناسب با کسب و کار خود در اینستاگرام به اشتراک بگذارید .

شبکه های اجتماعی موبایلی مانند واتس آپ ، تلگرام ، وایبر و …

با توجه به آنکه عموم مردم جامعه حد اقل در یکی از این شبکه ها عضو هستند ، ایجاد گروه ها در این شبکه ها به شرکت های تجاری و تبلیغ کنندگان کمک می کند که علاوه بر معرفی کسب و کار و خدمات خود ، با مشتریان و مخاطبان خود در ارتباط بوده و خبر های جدید خود را نیز به اطلاع مخاطبان خود برسانند .

همانطور که گفتیم تصمیم گیری در مورد آنکه جهت بهبود سئو سایت خود با کدام یک از شبکه های اجتماعی استفاده نمایید با خود شماست . همچنین شما قادر هستید در صورت تمایل از چند شبکه نیز بهره ببرید .

منبع:seo-siteoptimization

درباره موسوی

مدرس گرافیست طراح و بهینه ساز سایت

این مطالب را نیز ببینید!

سئو

با وردپرس چه نوع سایتهایی میتوان ساخت؟

در حالی که بعضی هنوز دارن به این فکر میکنند که چرا باید از وردپرس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *